Aktualności

 


Kampania medialna promująca II etap Szlaku wokół Tatr!  (30 kwiecień 2019)

Rower, rolki, bieganie? Każda forma wypoczynku sprawdzi się na Szlaku wokół Tatr! Czekają na Was kilometry przygody, więc nie czekajcie i zakręćcie w Tatry już dziś! Ambasadorką aktywnego spędzania czasu na Szlaku wokół Tatr została Pani Joanna Jabłczyńska.

Ciekawi nowych ścieżek rowerowych na Szlaku wokół Tatr? Chcecie odkryć niezwykłe miejsca pod Tatrami na rowerach? Zachęcamy do obejrzenia nowych fotografii i  spotów promocyjnych, które powstały, aby zaprezentować II etap Szlaku wokół Tatr, walory przyrodnicze i kulturowe gmin partnerskich projektu.

Spoty oraz audycje radiowe prezentowane były w ramach transgranicznej kampanii promocyjnej Szlaku wokół Tatr w polskich i słowackich mediach.

Nowe materiały filmowe i fotograficzne znajdziecie w zakładce „Multimedia” na stronie Szlaku wokół Tatr

Autorką fotografii jest Barbara Ogrodniczak Pstrykawka.pl

Kampania zrealizowana została  w ramach projektu flagowego pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr – etap II”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020


Warsztaty studyjne dotyczące turystyki rowerowej na polsko-słowackim pograniczu  (30 kwiecień 2019)

Partnerzy projektu flagowego pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr – etap II”, który realizowany jest do 30.04.2019 r. w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 zakończyli cykl warsztatów studyjnych, podczas których w różnych regionach pogranicza polsko-słowackiego rozmawiano na temat turystyki rowerowej.

Przedstawiciele polskich i słowackich partnerów udali się z wizytami m.in. do Bielska-Białej, Starej Lubowli, Liptowskiego Mikulasza, Rzeszowa. Ostatnie warsztaty z udziałem eksperta z Ministerstwa Sportu i Turystyki miały miejsce w Nowym Targu. Program spotkań był urozmaicony, tak aby pokazać różne aspekty i możliwości rozwoju infrastruktury rowerowej, poznać doświadczenia ekspertów i reprezentantów samorządów z innych regionów pogranicza, zastanowić się wspólnie nad tworzeniem oferty dla turystów zainteresowanych poznawaniem walorów polsko-słowackiego pogranicza na rowerze, urozmaiceniem oferty turystycznej w nawiązaniu do dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego pogranicza.

Partnerzy odwiedzili Enduro Trails w Bielsku-Białej, gdzie nie tylko poznali wspaniale wykonane i rozwijające się single tracki, ale też rozmawiali o tym jak rozszerzyć ofertę Szlaku wokół Tatr o tego rodzaju trasy. W Starej Lubowli jeździli po nowo wybudowanych ścieżkach rowerowych w ramach transgranicznych projektów. Poznali także plany rozbudowy infrastruktury rowerowej w regionie, powiązania ścieżek w sieć tras rowerowych. Skorzystali również z tras, które powstają pod zamkiem lubowelskim w ramach projektu Cyklostopy. W Liptowskim Mikulaszu rozmawiano z przedstawicielami Kraju Żylińskiego, organizacji rowerowych oraz lokalnych samorządów o kontynuacji budowy Szlaku wokół Tatr oraz połączenia go z powstającą Ważską Cyklomagistralą. W Rzeszowie przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego zaprezentowali dotychczasowe prace oraz plany dotyczące Wschodniego Szlaku Rowerowego GreenVelo. Spotkanie w Nowym Targu z ekspertem z Ministerstwa Sportu i Turystyki było z kolei doskonałą okazją do poznania jego spostrzeżeń i sugestii dotyczących dotychczasowych prac nad budową i promocją Szlaku wokół Tatr oraz propozycji zmierzających do powstania markowego produktu turystycznego.

Wszystkie zdobyte podczas warsztatów doświadczenia, nawiązane kontakty, pomysły na nowe przedsięwzięcia pozwoliły na opracowanie wytycznych do kontynuowania działań związanych z rozwojem sieci tras rowerowych na polsko-słowackim pograniczu w oparciu o transgraniczny Szlak wokół Tatr.

Fot. archiwum EUWT TATRY

Warsztaty zrealizowane zostały  w ramach projektu flagowego pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr – etap II”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020


Aktywne rowerowe podsumowanie realizacji II etapu Szlaku wokół Tatr  (29 kwiecień 2019)

W weekend 27-28 kwietnia 2019 r. aktywnie rozpoczęliśmy nowy sezon rowerowy na Szlaku wokół Tatr podczas czterech wydarzeń plenerowych, które zorganizowane zostały w ramach projektu flagowego.

Pomimo niesprzyjającej pogody, deszczu, wiatru i chłodu na starcie rajdów i wycieczek rowerowych pojawiło się liczne grono dzielnych rowerzystów. Byli starsi i młodsi, rodziny z dziećmi, amatorzy i prawdziwi rowerowi pasjonaci. W sobotę 27 kwietnia w Spiskiej Beli wystartował rajd rowerowy prowadzący nowymi ścieżkami rowerowymi do Kieżmarku. Na mecie na dziedzińcu zamku kieżmarskiego czekały dyplomy, upominki, ciepły posiłek oraz atrakcje i występy. W niedzielne przedpołudnie 28 kwietnia w Trstenie rozpoczęła się wiosenna wycieczka rowerowa. Na trasie w kierunku granicy z Polską zlokalizowano dwa przystanki w Liesku i Hladovce z posiłkiem i słodkim poczęstunkiem. A po południu rozpoczął się Gwiaździsty Rajd Rowerowy oraz Rodzinny Piknik Rowerowy. Do wyboru przygotowane zostały 4 różnej długości trasy, prowadzące po ścieżkach rowerowych Szlaku wokół Tatr wybudowanych przez Miasto Nowy Targ, Gminę Nowy Targ, Gminę Szaflary i Gminę Łapsze Niżne. Na wszystkich uczestników rajdu czekały numery startowe, oznakowane i zabezpieczone trasy, ciepły posiłek i napoje na mecie, dyplom i upominki rowerowe. Wspólna meta gwiaździstego rajdu znajdowała się na nowotarskim lotnisku, gdzie łączą się ścieżki rowerowe wybudowane w ramach I i II etapu Szlaku wokół Tatr. Tutaj zorganizowany został Rodzinny Piknik Rowerowy z atrakcjami, konkursami, zawodami i nagrodami. Nie zabrakło niespodzianek dla rodzin z dziećmi. Każdy, kto przyjechał na rowerze mógł wziąć  udział w konkursach m.in. na najdziwniejszy lub najstarszy rower. Można było zaimponować zręcznością i umiejętnościami sportowymi podczas wyścigów i akrobacji na „dziwnych” rowerach. Zwycięzcy zawodów, konkursów i wyścigów otrzymali pamiątkowe dyplomy i „szlakowe” upominki.

Fot. archiwum EUWT TATRY

Wydarzenia plenerowe zrealizowane zostały  w ramach projektu flagowego pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr – etap II”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020


Konferencja podsumowująca projekt flagowy  (26 kwiecień 2019)

W dniu 25 kwietnia 2019 r. w Ośrodku Współpracy Polsko-Słowackiej w Nowym Targu odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu flagowego pt. "Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr - etap II" w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

W konferencji wzięli udział polscy i słowaccy partnerzy projektu, Wicekonsul Republiki Słowackiej Pan Slavomír Nagy, Kierownik Wydziału Europejskiej Współpracy Terytorialnej w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim Pan Stanisław Pajor, dyrektorzy biur Związku Euroregion „Tatry” Pan Michał Stawarski oraz Združenia Euroregion Tatry Pani Lívia Kredatusová.

Podczas konferencji zaprezentowany został projekt flagowy pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr – etap II” oraz efekty projektu osiągnięte przez 10 partnerów – Miasto Nowy Targ, Gminę Nowy Targ, Gminę Szaflary, Gminę Łapsze Niżne, Miasto Kieżmark, Miasto Spiska Bela, Miasto Liptowski Mikulasz, Miasto Trstena oraz Miasto Stara Lubowla, a także Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY. Przedstawiono również wytyczne dla rozwoju turystyki rowerowej na polsko-słowackim pograniczu jako wnioski wynikające z realizacji wszystkich działań projektu.

O działaniach Ministerstwa Sportu i Turystyki w zakresie wsparcia rozwoju turystyki w Polsce mówił Pan Marek Sołtysiak, Naczelnik Wydziału Planowania i Upowszechniania Turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Ideę, realizację, efekty i przyszłość projektu VeloMałopolska zaprezentowała Pani Dorota Skotnicka, Dyrektor Departamentu Turystyki i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Trasy rowerowe na obszarze Żylińskiego Samorządowego Kraju, a także plany ich rozbudowy i powiązania ze Szlakiem wokół Tatr przedstawił Pan Juraj Hlatký, koordynator rowerowy z Wydziału Rozwoju Regionalnego Żylińskiego Samorządowego Kraju.

Podsumowaniem konferencji była prezentacja działań dotyczących rozbudowy i rozwoju Szlaku wokół Tatr jako transgranicznego produktu turystycznego i zaproszenie do aktywnego spędzania czasu na nowo wybudowanych ścieżkach rowerowych Szlaku wokół Tatr.

Fot. archiwum EUWT TATRY

Konferencja zrealizowana została  w ramach projektu flagowego pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr – etap II”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020


Przewodnik rowerowy i mapy II etapu Szlaku wokół Tatr  (26 kwiecień 2019)

Finał realizacji II etapu budowy Szlaku wokół Tatr nie mógłby obejść się bez wydania zaktualizowanych mapek oraz przewodnika. Dla wszystkich, którzy cenią sobie papierowe materiały i podczas wycieczek rowerowych korzystają z tego rodzaju wydawnictw przygotowaliśmy zestaw map z informacjami o przebiegu już wybudowanych ścieżek rowerowych Szlaku wokół Tatr, a także istniejących oznakowanych trasach i szlakach rowerowych, które pozwolą objechać Tatry dookoła.

W przewodniku wydanym w języku polskim, słowackimi angielskim znajdziecie szczegółowy opis przebiegu ścieżek rowerowych wybudowanych w ramach II etapu projektu i połączonych z wcześniej zrealizowanymi. Do tego ciekawostki historyczne, kulturowe i przyrodnicze z obszaru, przez który prowadzą ścieżki oraz wykaz atrakcji i walorów, które warto zobaczyć. Publikacje są do pobrania w wersji elektronicznej jako e-booki tutaj, a w tradycyjnej wersji drukowanej możecie je otrzymać bezpłatnie w biurze Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej TATRY w Nowym Targu, ul. Sobieskiego 2 oraz u partnerów projektu.

Publikacje wydane zostały  w ramach projektu flagowego pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr – etap II”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020


Podpisanie umowy o dofinansowanie projektu dotyczącego budowy III etapu Szlaku wokół Tatr  (17 kwiecień 2019)

Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY – partner wiodący projektu flagowego zakończył realizację pomiaru natężenia ruchu rowerowego na nowo wybudowanych odcinkach ścieżek rowerowych II etapu Szlaku wokół Tatr. Od lata 2018 do wiosny 2019 roku pomiaru prowadzone były na ścieżkach rowerowych zrealizowanych przez wszystkich partnerów projektu flagowego tzn. Miasto Nowy Targ, Gminę Nowy Targ, Gminę Szaflary, Gminę Łapsze Niżne, Miasto Trstena, Miasto Liptowski Mikulasz, Miasto Spiska Bela, Miasto Stara Lubowla oraz Miasto Kieżmark. Oprócz liczby rowerzystów korzystających ze Szlaku wokół Tatr sprawdzano również liczbę innych użytkowników ścieżek, takich jak rolkarze, nartorolkarze, biegacze, płeć, rodzaj roweru, wyposażenie rowerzysty, posiadanie kasku itd.

Analiza wyników pomiaru ruchu rowerowego wskazuje na znaczne zwiększenie liczby użytkowników ścieżek rowerowych Szlaku wokół Tatr. Roczna liczba osób korzystających z nowych odcinków Szlaku wokół Tatr po polskiej i słowackiej stronie granicy oszacowana na podstawie przeprowadzonych pomiarów wynosi ponad 270 tys. osób.

Pomiar ruchu przeprowadzony został  w ramach projektu flagowego pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr – etap II”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020


Ankieta dotycząca stopnia rozpoznawalności „Historyczno-kulturowo-przyrodniczego szlaku wokół Tatr”  (10 kwietnia 2019)

Zachęcamy do udziału badaniu ankietowym dotyczącym Szlaku wokół Tatr. Odpowiedź na pytania zajmuje maksymalnie 5 minut.

Dane są w pełni anonimowe i zbierane wyłącznie na wewnętrzny użytek partnerów projektu dotyczącego budowy i rozwoju Szlaku wokół Tatr. Zapraszamy do wypełnienia!

Ankieta dostępna jest tutaj: https://forms.gle/DGxkkWfHaCC9P1CA6 

Ankieta przeprowadzona jest  w ramach projektu flagowego pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr – etap II”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020


Zakręć w Tatry i weź udział w wydarzeniach na Szlaku wokół Tatr! (09  Kwiecień 2019)

W ostatni weekend kwietnia zaczynamy sezon rowerowy na Szlaku wokół Tatr! Zapraszamy do udziału w wydarzeniach, które organizujemy w ramach akcji „Wiosna na Szlaku wokół Tatr”. >>> czytaj więcej...   

 

 

 


Na biegówkach po Szlaku wokół Tatr! (11  Styczeń 2019)

Nareszcie odpowiednie warunki do narciarstwa biegowego! Zatem ścieżki rowerowe Szlaku wokół Tatr – zgodnie z ich całorocznym wykorzystaniem – stają się trasami do narciarstwa biegowego!  >>> czytaj więcej...   

 

 


Prawie 30 tysięcy osób rocznie na Szlaku wokół Tartr w Gminie Łapsze Niżne (3  Wrzesień 2018)

W dniu 02.09.2018 r. przeprowadzono pomiar natężenia ruchu rowerowego na odcinku Historyczno-kulturowo-przyrodniczego Szlaku wokół Tatr wykonanym w ramach II etapu przez Gminę Łapsze Niżne. Na podstawie przeprowadzonego pomiaru oszacowano, że średnia ilość osób korzystających rocznie ze ścieżek rowerowych wykonanych w ramach projektu w Gminie Łapsze Niżne wynosi 29.250 osób, co znacznie przekracza pierwotnie zakładaną ilość.   >>> czytaj więcej...   

 


I etap Szlaku wokół Tatr w Gminie Łapsze Niżne jest już gotowy! (31 Lipiec 2018)

W lipcu 2018 r.  zakończono budowę ścieżek rowerowych w ramach II etapu Szlaku wokół Tatr w Gminie Łapsze Niżne. Łącznie wybudowany w Gminie 8 km asfaltowych ścieżek rowerowych. O inwestycji na ul. Wiśmierskiego i Wiejskiej w Łapszach Niżnych pisaliśmy tutaj. Teraz oddano do Waszego użytku kolejne dwa odcinki przebudowywane na ścieżki rowerowe od sierpnia 2017 r. przez firmę Krzysztof Stachoń Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „STACHOŃ” - ul. Potok w Łapszach Niżnych i ul. Na Ospysek oraz Na Bałyze w Kacwinie   >>> czytaj więcej...   

 


Wizyta studyjna na Szlaku wokół Tatr! (8 Czerwiec 2018)

W dniach 4-5 czerwca 2018 r. na Szlaku  wokół Tatr zorganizowana została wizyta studyjna dla kilkudziesięciu przedstawicieli władz i organizacji związanych z rozwojem turystyki rowerowej z każdego regionu objętego Programem. Uczestnicy wizyty mieli  możliwość bezpośredniego zapoznania się z rezultatami realizacji I etapu Szlaku wokół Tatr, które stanowią wzorcowy przykład współpracy polsko-słowackiej w zakresie tworzenia sieci tras rowerowych.    >>> czytaj więcej...   

 

 


Powoli dobiegają końca prace związane z budową kolejnych ścieżek rowerowych Szlaku wokół Tatr na terenie Gminy Łapsze Niżne!  (25 Maj 2018)

Od marca br. wykonawca- firma Krzysztof Stachoń Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „STACHOŃ”  kontynuowała roboty budowlane związane z budową kolejnych ścieżek rowerowych na ul. Na Ospysek oraz Na Bałyze w Kacwinie. Dotychczas wykonane prace obejmują położenie dolnej warstwy  podbudowy z kruszywa łamanego, oczyszczenie i uzupełnienie rowów z namułów, remont przepustów rurowych pod zjazdami i wykonanie studni chłonnych z kręgów..  >>> czytaj więcej...   


Szlak wokół Tatr na targach turystycznych GLOBalnie w Katowiach!  (23 Marzec 2018)

W dniach 22-25.03.2018 r. Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY we współpracy z partnerami projektu flagowego po raz kolejny promowało markowy produkt turystyczny pogranicza i Euroregionu „Tatry” – Historyczno-kulturowo-przyrodniczy Szlak wokół Tatr na targach turystycznych. Tym razem ze Szlakiem wokół Tatr udaliśmy się do Katowic na międzynarodowe targu GLOBalnie 2018.  >>> czytaj więcej...   

 

Trwają prace związane z budową kolejnych ścieżek rowerowych Szlaku wokół Tatr na terenia Gminy Łapsze Niżne  (20 Grudzień 2017)

W grudniu wykonawca- firma Krzysztof Stachoń Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „STACHOŃ”  mimo trwającej zimy kontynuowała roboty budowlane związane z budową kolejnych ścieżek rowerowych na ul. Na Ospysek oraz Na Bałyze w Kacwinie.  >>> czytaj więcej...


Szlak wokół Tatr na targach turystycznych ITF Slovakiatorur 2018! (30 Styczeń 2018)

W dniach 25-28.01.2018 r. markowy produkt turystyczny pogranicza i Euroregionu „Tatry” – Historyczno-kulturowo-przyrodniczy Szlak wokół Tatr po raz pierwszy prezentowany był na Międzynarodowych Targach Turystycznych ITF Slovakiatour 2018.  >>> czytaj więcej...

 


To już połowa okresu realizacji projektu dotyczącego budowy II etapu Szlaku wokół Tatr!   (13 Grudzień 2017)

W dniu 13 grudnia 2017 r. w Ośrodku Współpracy Polsko-Słowackiej w Nowym Targu odbyło się spotkanie partnerów projektu flagowego pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy Szlak wokół Tatr-etap II” realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020. >>> czytaj więcej...

 


Są już gotowe pierwsze kilometry II etapu Szlaku wokół Tatr w Gminie Łapsze Niżne!          (17 Listopad 2017)

W dniu 17 listopada 2017 r. firma Eurovia oraz firma Kiernia zakończyły roboty budowlane związane z budową ścieżki rowerowej na terenie Gminy Łapsze Niżne na ulicy Wiśmierskiego oraz ul. Wiejskiej w Łapszach Niżnych >>> czytaj więcej...

 


Jesień na placu budowy II etapu Szlaku wokół Tatr w Gminie Łapsze Niżne! (13 Listopad 2017)

Trwają intensywne prace związane z wykonaniem ścieżek rowerowych na terenie Gminy Łapsze Niżne w ramach II etapu Historyczno-kulturowo-przyrodniczego Szlaku wokół Tatr. Jesienią br. firma Eurovia Polska S.A kontynuowała prace przy budowie ścieżki rowerowej na ul. Wiśmierskiego w Łapszach Niżnych.  >>> czytaj więcej...

 


Kolejny plac budowy II etapu Szlaku Wokół Tatr w Gminie Łapsze Niżne przekazany!             (30 Sierpień 2017)

W dniu 30 sierpnia 2017 r. przekazano wykonawcy - firmie  Krzysztof Stachoń Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „STACHOŃ plac budowy dla kolejnych dwóch odcinków II etapu Szlaku wokół Tatr.  >>> czytaj więcej...

 

 


Trwają intensywne roboty budowlane związane z budową ścieżki rowerowej na ul. Wiśmierskiego w Łapszach Niżnych  (28 Sierpień 2017)

Już początkiem listopada 2017 r. wszyscy amatorzy dwóch kółek będą mogli skorzystać z pierwszego odcinka II etapu Szlaku wokół Tatr w Gminie Łapsze Niżne. Prace związane z budową ścieżki rowerowej na ulicy Wiśmierskiego w Łapszach Niżnych są już mocno zaawansowane.   >>> czytaj więcej...

 


Nowa odsłona strony internetowej Szlaku Wokół Tatr! (20 Sierpień 2017)

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia zmodernizowanej strony „Historyczno-kulturowo-przyrodniczego Szlaku wokół Tatr”: www.szlakwokoltatr.eu oraz www.cestaokolotatier.eu  Czeka tu na Was nie tylko odświeżona szata graficzna, ale także nowe funkcjonalności takie jak: możliwość podzielenia się z innymi użytkownikami rowerową przygodą na Szlaku wokół Tatr, planer wycieczek czy  interaktywna mapa Szlaku.   >>> czytaj więcej...


Znamy zwycięzców konkursu na logo i slogan Szlaku Wokół Tatr (25 Lipiec 2017)

Miło nam poinformować, że zakończyły się prace polsko-słowackiego jury składającego się z  przedstawicieli partnerów projektu dotyczącego budowy I i II etapu Szlaku oraz Euroregionu “Tatry”, które dokonało oceny i wyboru prac złożonych w konkursie na znak graficzny i slogan Szlaku wokół Tatr.   >>> czytaj więcej...


Pierwsze prace związane z budową ścieżek rowerowych II etapu Szklaku wokół tatr w Łapszach Niżnych rozoczęte! (21 Lipiec 2017)

Rozpoczęła się budowa pierwszego odcinka Szlaku wokół Tatr w Gminie Łapsze Niżne. Pierwsze prace ziemne: korytowanie i profilowanie drogi wykonywane są przez firmę Eurovia Polska S.A. i podwykonawcę na ul. Wiśmierskiego w Łapszach Niżnych w km 0+150-2+365.   >>> czytaj więcej...

 


Gmina Łapsze Niżne podpisała w dniach: 17 oraz 18 maj 2017r. umowy na realizację dwóch odcinków ścieżek rowerowych (22 Maj 2017)

W ramach projektu pn.: „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy Szlak wokół Tatr-etap II”, Gmina Łapsze Niżne podpisała umowy na realizację dwóch odcinków ścieżek rowerowych.   >>> czytaj więcej...

 

 


Konkurs na slogan promocyjny Szlaku wokół Tatr (12 Maj 2017)

Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY pełniące rolę Partnera Wiodącego dla projektu pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr – etap II” we współpracy z 9 partnerami ze strony Polski i Słowacji – Miastem Nowy Targ, Gminą Nowy Targ, Gminą Łapsze Niżne, Gminą Szaflary, Miastem Kieżmark, Miastem Liptowski Mikulasz, Miastem Spiska Bela, Miastem Stara Lubowla oraz Miastem Trstena – zapraszają do udziału w konkursie na slogan promocyjny Szlaku wokół Tatr, a następnie opracowanie strategii komunikacji i promocji.

Konkurs trwa do 26.05.2017 r.

 


Konkurs na znak graficzy Szlaku wokół Tatr (12 Maj 2017)

Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY pełniące rolę Partnera Wiodącego dla projektu pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr – etap II” we współpracy z 9 partnerami ze strony Polski i Słowacji – Miastem Nowy Targ, Gminą Nowy Targ, Gminą Łapsze Niżne, Gminą Szaflary, Miastem Kieżmark, Miastem Liptowski Mikulasz, Miastem Spiska Bela, Miastem Stara Lubowla oraz Miastem Trstena – zapraszają do udziału w konkursie na zaprojektowanie znaku graficznego (logotypu) „Szlaku wokół Tatr”, a następnie opracowanie systemu identyfikacji wizualnej i jednolitego oznakowania Szlaku.

Konkurs trwa do 26.05.2017 r.

 


Podpisanie umowy o dofinansowanie projektu flagowego dotyczącego budowy II etapu Szlaku wokół Tatr

W dniu 27.02.2017 r. Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY pełniące rolę Partnera Wiodącego zawarło z Instytucją Zarządzającą Programem Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 umowę o dofinansowanie projektu flagowego pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy Szlak wokół Tatr-etap II”. Umowa  stanowi prawną podstawę realizacji tego projektu.


Umowa partnerska na realizację II etapu rowerowego Szlaku wokół Tatr podpisana!

W dniu 24.11.2016 r. przedstawiciele Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej TATRY oraz 9 polskich i słowackich samorządów (Miasto Nowy Targ, Gmina Szaflary, Gmina Nowy Targ,  Gmina Łapsze Niżne, Miasto Kieżmark, Miasto Spiska Biała, Miasto Stara Lubovna, Miasto Liptowski Mikulasz, Miasto Trstena) podpisali umowę partnerską na realizację projektu flagowego pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy Szlak wokół Tatr-etap II” w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020. Tym samym uroczyście zainaugurowano realizację II etapu strategicznego projektu budowy Szlaku rowerowego wokół Tatr, zainicjowanego przez Euroregion „Tatry”, realizowanego przez kilkanaście polskich i słowackich samorządów, koordynowanego przez EUWT TATRY. 


KONCEPCJA BUDOWY II ETAPU SZLAKU WOKÓŁ TATR JAKO PROJEKTU FLAGOWEGO ZAAKCEPTOWANA!

Początek wiosny i sezonu rowerowego przynosi dobre wiadomości dla wszystkich wielbicieli dwóch kółek. Budowa Historyczno-kulturowo-przyrodniczego szlaku wokół Tatr będzie kontynuowana. W dniu 31 marca Komitet Monitorujący Programu INTERREG V-A PL-SK 2014-2020 zatwierdził koncepcję budowy II etapu Szlaku wokół Tatr jako projektu flagowego. Oznacza to, że partnerzy projektu do końca czerwca mogą przedłożyć pełną dokumentację projektową, która zostanie sprawdzona i po pozytywnej decyzji jesienią będzie mogła zostać podpisana umowa o dofinansowanie projektu.

czytaj więcej...