Protest w Trybszu

pondelok, september 13, 2021

W niedzielę 12 września br. w godzinach od 13:00 do 15:00 w okolicach przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej w Trybszu odbył się protest Mieszkańców Gminy Łapsze Niżne, na którym  licznie pojawili się w szczególności Mieszkańcy Trybsza, a także Łapsz Wyżnych, Łapszanki i Łapsz Niżnych wraz z Radnymi   i Sołtysami  z tych miejscowości.

Protest przeciwko budowie mostu na rzece Białce bez przeprawy zastępczej lub bliskiego objazdu miał na celu zwrócenie uwagi przede wszystkim na fakt, iż zakładany przez inwestora objazd przez Niedzicę i Falsztyn wydłuża trasę o 45 km, a przez Czarną Górę wydłuża czas dojazdu o ok. 45 minut, ponieważ prowadzi przez miejscowość Białka Tatrzańska, gdzie przez cały rok tworzą się korki.

Podnoszono problem bezpieczeństwa, w tym dostępności służb ratunkowych, medycznych, porządkowych przez 2 lata planowanej inwestycji.

Protest Mieszkańców przebiegał w bardzo spokojnej atmosferze.

Ruchem kierowała Policja.

Na proteście obecny był Wójt Gminy Łapsze Niżne Jakub Jamróz.

Informacje prasowe w tym zdjęcia dot. protestu są dostępne m.in:

https://krakow.tvp.pl/55826297/protest-w-trybszu

https://24tp.pl/n/85443

https://podhaleregion.pl/index.php/z-podhala/34229-tlumy-mieszkancow-na-protescie-w-trybszu-video

https://goral.info.pl/zdjecie/2926626

https://www.facebook.com/Trybsz


10 sierpnia br. do Starosty Nowotarskiego został złożony pisemny protest Mieszkańców. Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu ustosunkował się do niego pismem z dnia 30 sierpnia. W odpowiedzi na stanowisko PZD poniżej prezentujemy stanowisko Wójta Gminy Łapsze Niżne.

Znalezione obrazy dla zapytania pdf ikona Protest mieszkańców

Znalezione obrazy dla zapytania pdf ikona Odpowiedź PZD

Odpowiedź Wójta

Kategoria: