Z Życia Oddziałów Przedszkolnych w Niedzicy

piatok, máj 18, 2018

We wrześniu 2017 r. swoją przygodę ze szkołą rozpoczęły czterolatki. Pierwsze dni na pewno były dla dzieci trudne, nowi koledzy, nauczyciele, niektórym i łza zakręciła się w oku podczas rozstania z rodzicem, ale są to dzielne dzieciaki i w krótkim czasie łezki zamieniły się w radość z pobytu w przedszkolu.

22.11.2017 r.

„Zabawa andrzejkowa”

Po śniadaniu dzieci poznały tradycje andrzejkowe. Sześciolatki wspólnie z wychowawczyniami zaczęły zabawę we wróżenie – próbowaliśmy się dowiedzieć, który z naszych przedszkolaków pierwszy się zakocha, jakie będą imiona ukochanych osób, oraz jakie zawody będą dzieci wykonywać w przyszłości. Nie obyło się także bez wspólnych tańców oraz zabaw ruchowych. Bawiliśmy się przy rytmach takich przebojów dla dzieci jak: „Woogie-boogie”, „Ta Dorotka”, „Kaczuszki”, „Krasnoludek”, „Duszki leśne”, „Czekolada”. Na zakończenie zabawy wszystkie dzieci zjadły pyszny, słodki poczęstunek.

21.12. 2017 r.

„Tradycje bożonarodzeniowe”

Tradycje bożonarodzeniowe są nieustannie związane z grudniem. Przedszkolaki, w oczekiwaniu na święta, robiły ozdoby choinkowe, lukrowały i ozdabiały pierniczki, które następnie były ozdobą wigilijnego stołu podczas wspólnej wigilii.

22.12.2017 r.

„Jasełka”

Sześciolatki podjęły ambitne wyzwanie i zorganizowały przedstawienie „Jasełek” dla całej szkoły. Wiele trudu włożyły dzieci i rodzice w przygotowanie odpowiednich strojów oraz naukę ról. Klasy 0 „c” i „d” – łącznie 33 dzieci – stworzyły widowisko trwające około godziny, które spotkało się z ciepłym przyjęciem oraz uznaniem zarówno ze strony uczniów naszej szkoły jak i nauczycieli.

22.01.2018 r.

„Dzień Babci i Dziadka”

Jest już tradycją naszej szkoły, że co roku uroczyście obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. Również w tym roku nie mogło być inaczej. Każdy oddział przygotował program artystyczny oraz upominki dla swoich dziadków. O dobro ducha zadbały dzieci, a o coś smacznego dla ciała zadbali rodzice naszych przedszkolaków. Uroczystość rozpoczęła się wspólną mszą świętą babć, dziadków, rodziców, dzieci i nauczycieli. Gościom za przybycie podziękował Pan Dyrektor.

26.03.2018 r.

„Konkurs Recytatorski”

Tego dnia odbył się II Konkurs Recytatorski. Dzieci, które zostały wyłonione na etapie klasowym reprezentowały każdą klasę. Podekscytowane i odświętnie ubrane przedszkolaki recytowały wiersze ulubionych przez nich autorów: Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Maria Konopnicka. Komisja w składzie: mgr Maria Waniczek, mgr Dorota Magiera oraz ksiądz mgr Łukasz Jachymiak, ze względu na wysoki poziom konkursu, miała problem z wyłonieniem zwycięzcy.

Po długich debatach laureatami II Konkursu zostali:

I miejsce: Karol Kapołka, Szymon Froncz, Adrian Tatar, Mateusz Regiec

II miejsce: Hubert Neupauer, Kacper Funket, Michał Pczelar, Aleksandra Neupauer

III miejsce: Sebastian Knap, Szczepan Reśczak, Martyna Zubek, Lena Pukańska, Sylwia Pawlica. Komisji dziękujemy, a laureatom gratulujemy.

28.03.2018 r.

„Śniadanie wielkanocne”

W środę, przed samymi świętami, przedszkolaki zjadły przygotowane przez troskliwe mamy śniadanie wielkanocne. Królowało tradycyjnie jajko, ale nie zabrakło też wypieków kojarzonych ze świętami. Na naszych stołach zagościły również wiosenne kanapeczki i zdrowe sałatki jarzynowe. Opowiadaliśmy o tradycjach wielkanocnych i życzyliśmy sobie wesołych świąt oraz mokrego dyngusa.

 

Opracowanie tekstu: Joanna Kubicka, Halina Milaniak