Praca i biznes

 • Praca - portal usługowy i portal informacyjny

  Szukasz pracy? Chcesz zarejestrować się w urzędzie pracy przez internet i ominąć kolejki na miejscu? A może jesteś pracodawcą i szukasz pracownika? Skorzystaj z dwóch portali Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS): praca.gov.pl i psz.praca.gov.pl. Dowiedz się, co możesz tam znaleźć i co załatwisz przez internet.


  Zgłoś się do urzędu pracy

 • Szukasz pracy? Możesz skorzystać z pomocy w jej szukaniu. Zgłoś się do powiatowego urzędu pracy.


  Biznes - portal informacyjny

 • Masz pomysł na biznes, ale nie wiesz, jak załatwić formalności? Prowadzisz firmę i chcesz załatwić sprawę urzędową przez internet? Chcesz sprawdzić, jakie prawa przysługują Ci jako konsumentowi? Skorzystaj z portalu biznes.gov.pl.


  Załóż jednoosobową działalność gospodarczą

 • Chcesz założyć własną firmę? Załóż jednoosobową działalność gospodarczą. Żeby ją założyć - zarejestruj ją w Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Dowiedz się, jak to zrobić


  Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczej - portal informacyjny

 • Chcesz założyć firmę, wznowić lub zawiesić działalność gospodarczą? Potrzebujesz uzyskać dane osób, które prowadzą firmy w Polsce? Wszystko to możesz zrobić szybko, bezpłatnie i bez wychodzenia z domu. Skorzystaj z portalu Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej (CEIDG) - firma.gov.pl.


  Fundusze europejskie - portal informacyjny

 • Szukasz informacji o funduszach europejskich? Chcesz uzyskać środki na realizację swojego projektu? Dowiedz się więcej na Portalu Funduszy Europejskich.


  Uzyskaj zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego

 • Dowiedz się, jak uzyskać zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego (KRK) - w tym zaświadczenie o niekaralności. Zaświadczenie może być wymagane od kandydatów na stanowiska, na które ustawa wymaga niekaralności. Aby uzyskać zaświadczenie z KRK - złóż wniosek o udzielenie informacji o osobie. Jeśli jesteś obywatelem innego państwa UE - Twoje dane zostaną sprawdzone również w rejestrze karnym tego państwa.


  Uzyskaj podatkową interpretację indywidualną

 • Prowadzisz firmę? A może zawodowo zajmujesz się rozliczaniem podatków? Nie wiesz, czy na pewno stosujesz właściwie przepisy prawa podatkowego? Nieważne, czy jesteś przedsiębiorcą, czy nie. Możesz poprosić Krajową Informację Podatkową o pomoc i dostać interpretację podatkową. Interpretacja może dotyczyć zarówno tych zdarzeń, które już się wydarzyły (stanów faktycznych), jak i zdarzeń, które dopiero planujesz (zdarzeń przyszłych). Dowiedz się, jak uzyskać podatkową interpretację indywidualną.


  Uzyskaj podatkową interpretację ogólną

 • Masz dwie sprzeczne ze sobą decyzje lub interpretacje indywidualne od różnych organów podatkowych? Nie wiesz, do której z nich masz się stosować? Dowiedz się, jak uzyskać od ministra finansów podatkową interpretację ogólną, która rozwieje Twoje wątpliwości.


  Skorzystajcie z urlopów rodzicielskich

 • Urodziło Wam się dziecko? Chcecie wziąć urlop, żeby się nim opiekować? Dowiedzcie się, jak skorzystać z urlopów rodzicielskich.


  Uzyskaj zasiłek opiekuńczy nad chorym dzieckiem

 • Nie możesz iść do pracy, bo opiekujesz się chorym dzieckiem? Pamiętaj, że przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy. Dowiedz się, kto i w jaki sposób może otrzymać taki zasiłek.


  Uzyskaj zasiłek opiekuńczy nad zdrowym dzieckiem w wieku do 8 lat

 • Musisz opiekować się zdrowym dzieckiem, które ma mniej niż 8 lat? Pamiętaj, że przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy. Dowiedz się, kto i w jaki sposób może dostać taki zasiłek.


  Platforma Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

 • Chcesz złożyć wniosek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (ZUS)? A może chcesz sprawdzić, czy Twój pracodawca zgłosił Cię do ubezpieczeń? Pamiętaj, że wiele takich spraw możesz załatwić przez internet. Wystarczy, że założysz konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) i potwierdzisz swoją tożsamość.


  Prawa konsumenta - portal informacyjny

 • Jesteś konsumentem i chcesz złożyć reklamację wadliwego towaru? Masz wątpliwości, czy możesz odstąpić od umowy zawartej na odległość? A może jesteś przedsiębiorcą i szukasz obowiązujących Cię przepisów? Wszystkie informacje znajdziesz na portalu prawakonsumenta.uokik.gov.pl.


 • Uzyskaj wniosek o wpis obiektu noclegowego do Ewidencji Miejsc Noclegowych

 • Jesteś rolnikiem lub przedsiębiorcą? Chciałbyś uzyskać wpis do ewidencji obiektów świadczących usługi hotelarskie, nie będących obiektami hotelarskimi ? Dowiedz się, w jaki sposób oraz na jakich zasadach możesz starać sie o wpis obiektu noclegowego do Ewidencji Miejsc Noclegowych.  


  Uzyskaj wniosek o wydanie jednorazowych zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych

 • Potrzebujesz zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych? Nie wiesz jakie dokumenty trzeba z sobą przynieść? Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat wniosku o wydanie jednorazowego zezwolenia na sprzedaż alkoholu.

  Uzyskaj wniosek o wydanie zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu lub poza miejscem sprzedaży

 • Jesteś przedsiębiorcą i potrzebujesz zezwolenia na sprzedaż alkoholu? Chciałbyś się dowiedzieć jakie dokumenty należy z sobą przynieść, aby otrzymać zezwolenie? Dowiedz się, w jaki sposób otrzymać zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych.