22-23 lipca ZAPRASZAMY na "Wielkie Spiskie Granie" do Łapsz Niżnych

streda, júl 12, 2017

Gmina Łapsze Niżne i Gminny Ośrodek Kultury w Łapszach Niżnych z siedzibą w Niedzicy, SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ na dwudniowe wydarzenie artystyczne pn. „Wielkie Spiskie Granie”, które odbędzie się 22-23 lipca 2017r. w Łapszach Niżnych.

22 lipca w sobotę zapraszamy na BIAŁĄ SOBOTĘ gdzie będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarskich oraz wsiąść udział w „Spiskim Marszu Nordic Walking”. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej Gminy. Podczas Wielkiego Spiskiego Grania,

Stowarzyszenie „Dzieci i Młodzież Spisza” będzie organizowało akcję charytatywną, która ma na celu zbiórkę środków na pomoc w leczeniu Marii Iwony Nowak. Patronat nad akcją objęła Gmina Łapsze Niżne. Marysia, a dla większości Iwona od kilku lat zmaga się z nieuleczalną chorobą – postępującym zanikiem mięśni.

Duże szanse na zatrzymanie rozwoju choroby niesie przeszczep komórek macierzystych. Iwona jest w trakcie terapii, która wymaga bardzo dużych nakładów finansowych.

W przyszła niedzielę – 23 lipca, wolontariusze będą kwestować na terenie całej Gminy. Dodatkowo, będzie można wesprzeć Marię Iwonę Nowak 22 i 23 lipca podczas koncertów Wielkie Spiskie Granie i Białej Soboty w Łapszach Niżnych.

 Z góry dziękujemy i serdecznie zapraszamy do wsparcia tego szczytnego celu. 

 

Kategoria: