Trzy krainy logo

ŁAPSZAŃSCY GIMNAZJALIŚCI WOLONTARIUSZAMI ZIMOWEGO JANOSIKA 2017

wtorek, Marzec 7, 2017

O tym, że pomaganie jest proste i ciekawe, a nawet potrafi być satysfakcjonujące przekonało się siedemdziesięciu czterech gimnazjalistów, którzy za pośrednictwem Stowarzyszenia Dzieci i Młodzież Spisza, wzięli udział w Zimowym Janosiku 2017, w charakterze wolontariuszy organizowanej przez Fundację Na Ratunek z Chełmca k. Nowego Sącza imprezie sportowej. Ich praca polegała na obsłudze punktów kontrolno - odżywczych dla zawodników w wybranych miejscowościach: Niedzica, Łapsze Niżne, Łapszanka i Trybsz. W samym biegu wzięło udział ponad 800 zawodników - prawdziwych biegaczy, z pasją pokonujących kilometry i wzniesienia - ich zapał budził prawdziwy podziw. Do tego był to bieg charytatywny, bo cała impreza wspomogła leczenie i rehabilitację Iwony Nowak - mieszkanki Niedzicy. Tym bardziej chciało się pomagać i dopingować zawodników. Pracy było niemało - ale absolutnie jednogłośnie wszyscy, wolontariusze i jak słyszeliśmy na własne uszy, zawodnicy, wszyscy byli zadowoleni. Oto słowa naszych wolontariuszy:

Czym była dla mnie praca wolontariusza podczas Zimowego Janosika?

"pokazało mi to, że potrafię pomagać, dało mi to pewność siebie, dobre samopoczucie, że mogę coś zrobić dla innych"

"to świetna zabawa, nowe znajomości, ... to ciekawe doświadczenie, okazja do poznania innych ludzi, to szkoła odpowiedzialności, to więcej niż praca!"

"taka praca jest dla mnie odreagowaniem od codzienności, okazją do pomocy

"bycie wolontariuszem nie jest łatwe, ale daje dużo radości i satysfakcji, warto pomagać nie jest to wcale trudne"

"zobaczyłam jakie inni ludzie mają pasje, dało mi to motywację do zmian, zainteresowania się sportem"

"nauczyło mnie to ponosić odpowiedzialność za wyznaczone zadanie

"dało mi to satysfakcję, że jestem komuś potrzebna"

"warto pomagać, ... cieszę się, że mogłam pomóc"

I niech te ostatnie słowa będą zakończeniem i zachętą do dalszego działania! Dla wszystkich uczestników biegu, wolontariuszy, a nade wszystko dla organizatorów: Fundacji Na Ratunek - wielkie podziękowania! Dziękujemy, że mogliśmy pomagać!

www.zimowyjanosik.pl, www.ultrajanosik.pl

fot. ZPO Łapsze Niżne

 

Kategoria: 
Back to Top