Konkurs Fotograficzny "Kolorowy Świat Podziemi"

środa, Lipiec 10, 2024

Szanowni Państwo,

w imieniu Fundacji Klub Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników informujemy, że ruszył ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Kolorowy Świat Podziemi" skierowany do gospodarzy obiektów.

Konkurs ma na celu wzmocnienie i zwiększenie zainteresowania podziemiami, jako całoroczny produkt turystyczny, a głównymi beneficjentami konkursu są właśnie obiekty oferujące zwiedzanie podziemi.

Terminarz został opracowany w taki sposób, by promocja tej gałęzi turystyki była aktywna nie tylko w wakacje, ale także jesienią, a zainteresowanie społecznie było wysokie przez kolejne miesiące.

Warto więc zachęcać w każdy możliwy sposób do udziału w konkursie, by wzmocnić świadomość społeczną o tej wyjątkowej formie zwiedzania praktycznie przez cały rok.

Im więcej zgłoszeń ze zdjęciami, tym większa szansa na wybór Jury. To z kolei może przełożyć się na udział w finale, a co za tym idzie, dodatkowa promocja obiektu w publikacjach galerii finalistów i nagrodzonych.

Wartość nagród 10,000 zł

Idea konkursu:

Promowanie i popularyzacja podziemi turystycznych jako alternatywa całorocznego zwiedzania, dla miejsc i obiektów, nadmiernie eksploatowanych w sezonie letnim. To sposób na zwiedzanie przez cały rok. Bez względu na pogodę, w podziemiach temperatura utrzymuje się na podobnym poziomie przez cały rok.

Polska oraz cała Europa to także magia podziemnego świata. Sztolnie ciągnące się wiele kilometrów, kopalnie złota, srebra, czy uranu, jaskinie, labirynty podziemi miast, krypty, schrony i obiekty militarne. Różnorodność miejsc do których można zejść pod ziemię jest wielka. Miliony osób każdego roku w sezonie wakacyjnym szuka ciekawych miejsc, gdy podziemia można zwiedzać także w pochmurne jesienne czy zimowe dni. To sposób na zwiedzanie bez względu na pogodę. W podziemiach temperatura utrzymuje się na podobnym poziomie przez cały rok. Jesienią czy w zimie nie utkniemy przed kasami w długich kolejkach.

Terminarz konkursu:

30 czerwca ogłoszenie konkursu

01 lipca do 31 sierpnia - nadsyłanie prac do konkursu

10 września do 25 września - wybór zwycięskich prac

26 września - ogłoszenie oficjalnych wyników

01 do 30 października przygotowanie 30 najwyżej ocenionych prac do publikacji

01 do 30 października wręczenie/przekazanie/wysłanie nagród

Regulamin i nagrody:

https://klubpodroznikow.com/konkursy/42-konkurs-fotograficzny/2346-konkurs-fotograficzny-kolorowy-swiat-podziemi

W razie pytań lub wątpliwości – zapraszam do kontaktu pod adresem: klubpodroznikow@gmail.com

 

Kategoria: