VI Międzyszkolny Konkurs Papieski

poniedziałek, Maj 21, 2018

Św. Stanisław Kostka

Do wyższych rzeczy zostałem stworzony

W dniu 18 maja br. w Zespole Placówek Oświatowych w Niedzicy odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Papieski, który został zorganizowany przez: ZPO w Niedzicy, Szkolne Koło Caritas nr 111, Parafię Świętego Bartłomieja w Niedzicy. Konkurs adresowany był do uczniów z klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Łapsze Niżne i Gminy Czorsztyn. Na nasze zaproszenie odpowiedziało 8 szkół: Szkoła Podstawowa we Frydmanie, Szkoła Podstawowa w Łapszach Wyżnych, Szkoła Podstawowa w Łapszach Niżnych, Szkoła Podstawowa w Kacwinie, Szkoła Podstawowa w Trybszu, Szkoła Podstawowa w Maniowach, Szkoła Podstawowa w Sromowcach Wyżnych, Szkoła Podstawowa w Kluszkowcach. W tegorocznym Konkursie wzięło udział 26 uczestników.

Tegoroczny temat Konkursu związany był z 450. rocznicą śmierci św. Stanisława Kostki i ogłoszeniem przez KEP roku 2018 Rokiem Świętego Stanisława Kostki. Za cel obrano sobie: poszerzenie wiedzy na temat św. Stanisława Kostki, pogłębienie wiary i kształtowanie chrześcijańskich postaw nauki świętego Jana Pawła II, integracja szkół Gminy Łapsze Niżne i Gminy Czorsztyn, kultywowanie tradycji szkolnej.

Termin edycji Konkursu nie był przypadkowy, bowiem w dniu 18 maja przypada kolejna już rocznica urodzin świętego Jana Pawła II. Ta szczególna data stała się znakomitą okazją do organizacji Konkursu. Uczestnicy Konkursu musieli zmierzyć się z testem o wysokim stopniu trudności. Jak pokazały wyniki, uczniowie sumiennie przygotowali się z obowiązującego zakresu materiału. Chęć i zaangażowanie młodzieży dowodzi wielkiej potrzeby organizowania tego typu przedsięwzięć.

Jako organizatorów cieszy nas fakt, że i w tym roku szkoły nie pozostały obojętne na nasz apel. Dlatego też, dziękujemy wszystkim Opiekunom, którzy przygotowywali swych uczniów do tegorocznej edycji Konkursu Papieskiego. Dziękujemy Uczestnikom za ich obecność, trud i zaangażowanie, jakim się wykazali. Słowa podziękowania kierujemy też do Pani Eweliny Płachty-Krupy i Pani Janiny Schlegel, które wraz z uczniami BSI i ZSZ, przygotowały poczęstunek dla naszych Gości.

WYNIKI KONKURSU

I miejsce: Paulina Głodek, Frydman

II miejsce: Wiktoria Głód, Kluszkowce i Aleksandra Milaniak, Kluszkowce

III miejsce: Aleksandra Łukuś, Niedzica i Michał Stanek, Łapsze Wyżne

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY,

A WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO UŚWIETNIENIA
KONKURSU PAPIESKIEGO,
DZIĘKUJEMY!!!

 

Dorota Magiera

ks. Łukasz Jachymiak