Październik - miesiąc profilaktyki raka piersi

Październik to miesiąc profilaktyki raka piersi, który jest najczęściej rozpoznawanym nowotworem wśród kobiet zarówno w Polsce, jak i na świecie. 

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie włączając się w działania na rzecz walki z rakiem piesi rozpoczyna drugą edycję kampanii „Ja już, a Ty?” (#jajuzaty?), która ma na celu zmotywowanie kobiet do regularnego badania piersi. 

W tym roku do współpracy zaprosiliśmy specjalistów z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie, którzy podczas rozmów odpowiadali na najczęściej zadawane przez kobiety pytania dotyczące raka piersi. W nagraniach udział wzięli MPWIS - lek. wet. Jarosław Foremny, który rozpoczął cykl nagrań

wprowadzając w założenia kampanii oraz specjaliści chirurgii ogólnej i onkologicznej: prof. dr hab. med. Wojciech M. Wysocki, dr Tomasz Wojewoda, dr Marta Kołodziej-Rzepa a także p. Marcin Pochroń - Kierownik Zespołu ds. pakietu onkologicznego i p. Mariola Łuszczek - st. tech. pracowni mammograficznej.

Zachęcamy do zapoznania się z nagraniami oraz do czynnego włączenia się w akcję. Podobnie jak w ubiegłym roku zachęcamy wszystkie kobiety do zbadania swoich piersi, a następnie zamieszczenie na swoich kontach w mediach społecznościowych kartki opatrzonej hashtagiem #jajuzaty? z tym samym hashtagiem w opisie zdjęcia

Samobadanie piersi to tylko kilka minut w miesiącu, a może uratować życie!

Niech to będzie pierwszy krok do ich regularnego badania. 

Badaj się i przypominaj o badaniach kobietom, które są Ci bliskie. Poinformuj o naszej kampanii babcię, mamę, siostrę, ciocię, przyjaciółkę. Niech ten przekaz dotrze do jak największej liczby kobiet, choroba nie poczeka - zacznij działać już dziś !!! 

Badajmy się regularnie!

 

Data: 
poniedziałek, Październik 16, 2023