Trzy krainy logo

Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego Od kuchni (20–21 maja, 27–28 maja)

Zapraszamy do wybrania się z nami w smakowitą kuchenno-kulinarną podróż po 11 wyselekcjonowanych zabytkach Małopolski. 

Tym razem zaspokoimy głód wiedzy uczestników na temat sztuki kulinarnej i związanych z nią zwyczajów, odkryjemy tajemnice sprzętów kuchennych oraz nieznane historie pomieszczeń. Poszukamy ciekawych opowieści o kuchni i z kuchnią w tle. A czasem po prostu wejdziemy do zabytków kuchennym wejściem, dostępnym tylko dla wybranych.

Gwarantujemy niesamowite doznania kulturalne i kulinarne podczas autorskich oprowadzań, tematycznych spacerów, warsztatów i pokazów kulinarnych. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych i okazji do spróbowania lokalnych przysmaków podczas kiermaszów.

Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego to jedyne w swoim rodzaju coroczne święto zabytków, prezentujące bogactwo kulturowe regionu. W czasie dwóch weekendów bezpłatnie udostępniamy kilkanaście tematycznie dobranych zabytków, w tym miejsca nieznane lub na co dzień niedostępne, o których opowiadają ich gospodarze i pełni pasji przewodnicy. 

Szczególnej uwadze polecamy zabytki 27-28 maja:

·         Wieś Frydman na Spiszu – w programie m.in.: oprowadzania po kościele i piwnicach winnych, spacer po Frydmanie, warsztaty plecionkarskie dla dzieci, kiermasz lokalnych przysmaków.

·         Architektura uzdrowiskowa Szczawnicy – w programie m.in.: spacery tematyczne z przewodnikiem („Architektura dawnej Szczawnicy”, „Współczesna Szczawnica”, „Zdrojowisko na Miedziusiu”), pokaz w rozlewni wód szczawnickich.

·         Muzeum Pienińskie im. Józefa Szalaya w Szlachtowej – w programie m.in.: oprowadzania tematyczne („W czarnej izbie u Górali Pienińskich”, „Pasterstwo w Małych Pieninach”, „Stroje górali szczawnickich”, „Flisactwo od kuchni”) z gospodarzem, warsztaty plastyczne tworzenia szalayowskich godeł, kiermasz lokalnych przysmaków.

Wszystkie tegoroczne zabytki:

20–21 maja

·         Samotnia artystów – dawna pracownia ceramiczna Heleny i Romana Husarskich w Krakowie

·         Centrum Administracyjne kombinatu w Nowej Hucie

·         Dwór Feillów w Woli Zręczyckiej

·         Zamek w Wiśniczu

·         Zabudowa Bochni

27-28 maja

·         Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

·         Kościół i klasztor Braci Kapucynów w Krakowie

·         Muzeum Narodowe w Krakowie – Gmach Główny

·         Wieś Frydman na Spiszu

·         Architektura uzdrowiskowa Szczawnicy

·         Muzeum Pienińskie im. Józefa Szalaya w Szlachtowej

Podczas Dni Dziedzictwa będziemy rozdawać specjalnie przygotowaną publikację autorstwa Wojciecha Nowickiego – pisarza, dziennikarza i krytyka kulinarnego. Nie zabraknie też słodkich niespodzianek dla najmłodszych.

Udział we wszystkie wydarzeniach jest bezpłatny; w niektórych przypadkach wymagana jest rezerwacja miejsc.

Więcej informacji na stronie: www.dnidziedzictwa.pl

 

 

Data: 
poniedziałek, Maj 8, 2017
Back to Top