Trzy krainy logo

Informacja o Dziennym Domu Pomocy

Szanowni Seniorzy oraz najbliżsi naszych seniorów.

Z troską spoglądam na rosnące problemy naszych najstarszych mieszkańców, na pogłębiające się ich problemy finansowe, na postępujące pogarszanie stanu zdrowia, dostrzegam również problemy samotności i rosnącego ograniczenia w dostępie do opieki medycznej, do samodzielnego życia. Cieszę się, że seniorzy pozostają z nami tak długo. Są naszym bogactwem doświadczenia. To im zawdzięczmy dzisiejszą dobrą sytuację gminy. To ciężka praca dzisiejszych seniorów wprowadziła naszą gminę w XXI wiek.

Dziękuję Wam za trud, dziękuję za ciężką pracę i dziękuję za to, że z nami jesteście.

Do młodszego pokolenia kieruję prośbę o szacunek dla naszych Seniorów. Dostrzegajcie nasze babcie i dziadków w swoim życiu i proszę pokłońcie się im z szacunkiem.

To właśnie dzisiejsza starsza część naszego społeczeństwa zbudowała wam szansę na godne życie. My możemy odwdzięczyć się im tworząc warunki do godnego starzenia się.

Każdy z nas może indywidualnie wesprzeć kogoś w swoim otoczeniu pomocą w codziennym życiu. Możemy pomóc w zrobieniu zakupów, w załatwianiu bieżących problemów. Możemy też po prostu poświęcić starszym ludziom część naszego czasu, aby nie czuli samotności. Zachęcam wszystkich do takiej postawy. To ona buduje nasze człowieczeństwo.

Ze swej strony z przyjemnością informuję, że niebawem rozpocznie działalność gminny dom seniora. Placówka będzie otwarta we wszystkie dni robocze. Do udziału w zajęciach domu dziennego szczególnie zapraszam starsze osoby samotne, niesamodzielne i żyjące w pogłębiających się kłopotach finansowych. To im w pierwszej kolejności chcemy pomóc.

Oferta domu dziennego, tworzonego w Niedzicy, kierowana jest wyłącznie do osób zamieszkałych w naszej gminie, do seniorów mających problemy z czynnościami dnia codziennego, z poruszaniem się, z samodzielnym jedzeniem, samodzielnym ubieraniem, którzy są samotni lub czują się samotni.

Oferta domu dziennego opiera się na najbardziej praktycznym, certyfikowanym programie opieki i wsparcia dla osób starszych i dla osób niesamodzielnych, którego autorem jest nasz partner: Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej.

Dzięki temu pomożemy seniorom w powrocie do Dobrego Życia.

Gwarantujemy:

  • opiekę,
  • poprawę samodzielności,
  • wsparcie w zdrowieniu,
  • zajęcia ruchowe, aktywizujące,
  • spotkania i imprezy w gronie rówieśników i z interesującymi ludźmi,
  • posiłki,
  • ciekawe zajęcia wśród ludzi, którzy lubią przebywać z osobami starszymi, z ludźmi, którzy ich akceptują i szanują,

Korzystanie z Domu Dziennego Pobytu, w tym również z posiłków jest całkowicie bezpłatne.

Korzystanie z usług domu senioralnego ograniczone jest jedynie liczbą miejsc w budynku. Dlatego grupa osób starszych, które korzystać będą z oferty domu nie może przekroczyć 22 osób.

Wybierzemy je w oparciu o sytuację rodzinną seniora, jego sytuację zdrowotną i finansową.

W pierwszej kolejności przyjmiemy osoby najbiedniejsze i najbardziej potrzebujące pomocy.

Formularze zgłoszeniowe dla seniorów dostępne są w gminnym ośrodku pomocy społecznej w Łapszach Niżnych.

Zgłoszenia mogą wypełnić członkowie rodziny seniora, ale formularz zgłoszeniowy musi podpisać senior osobiście.

 

Maria Łopata

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Łapszach Niżnych

Data: 
piątek, Styczeń 5, 2018
Back to Top