Baza noclegowa dla uchodźców

 1. Tworzymy bazę noclegową na terenie Gminy Łapsze Niżne dla osób uciekających z Ukrainy.
 2. Właściciele obiektów (hoteli, pensjonatów, kwater prywatnych), którzy wyrażają chęć przyjęcia uchodźców z Ukrainy powinni  zgłosić swój obiekt wskazując:

  - nazwę obiektu/adres
  - osobę do kontaktu, telefon, adres mailowy

  na adres mailowy urzędu: gmina@lapszenizne.pl

 3. Pracownicy urzędu będą się z Państwem kontaktować, w celu zebrania dodatkowych informacji  (m.in. ilość miejsc noclegowych, informacji o możliwości zapewnienia wyżywienia, czasokresu zakwaterowania cudzoziemców), zgodnie z załączoną tabelką (wzór).
 4. Zgłoszenie lokalu  poprzez stronę www.pomagamukrainie.gov.pl nie wyklucza zgłoszenia do bazy Wojewody Małopolskiego.
 5. Urząd Gminy na bieżąco będzie przekazywać informacje o bazie noclegowej do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 6. Kierowanie i koordynacja uchodźców z Ukrainy jest prowadzona przez Wojewodę Małopolskiego.
 7. W najbliższych dniach zapadną decyzję odnośnie możliwości refundacji przez Wojewodę Małopolskiego  zakwaterowania i wyżywienia uchodźców, które będziemy przekazywać na bieżąco.
 8. Ważne!  

Na prośbę Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego jesteśmy zobowiązani do zgłaszania aktualnej ilości cudzoziemców na terenie gminy.

 

 • Osoby, które udzieliły schronienia uchodźcom, proszone są o kontakt z Urzędem Gminy w Łapszach Niżnych.

 

 • Jeżeli istnieje potrzeba przekazania konkretnej pomocy materialnej dla rodzin ukraińskich, zakwaterowanych na terenie gminy, prosimy informować Urząd Gminy w Łapszach Niżnych  na bieżąco.

Data: 
wtorek, Marzec 1, 2022