10 września przy GOK-u w Niedzicy odbył się ekologiczny piknik pn. „W zdrowej atmosferze”, poświęcony ochronie powietrza.

piątek, Wrzesień 15, 2017

10 września przy GOK-u w Niedzicy odbył się ekologiczny piknik pn. „W zdrowej atmosferze”, poświęcony ochronie powietrza.

Uczestnicy skorzystali z licznych atrakcji min. badań spirometrycznych, sprawdzających wydolność układu oddechowego oraz ryzyko wystąpienia astmy, obturacyjnej choroby płuc, niebezpiecznych dla zdrowia zwłaszcza przy wystąpieniu wysokich stężeń zanieczyszczeń powietrza.

Szczególnym zainteresowaniem kobiet cieszył się punkt porad kosmetologii pielęgnacyjnej dotyczący ochrony skóry, zwłaszcza w okresach zimowych, gdzie niskie temperatury oraz szkodliwe substancje znajdujące się w otoczeniu wywołują wszelkiego rodzaju alergie i podrażnienia skóry. Na tym stanowisku były wykonywane zabiegi pielęgnacyjne dłoni: peelingi, masaże z wykorzystaniem kosmetyków przygotowanych z naturalnych składników.

Zainteresowani nowoczesnymi technologiami ogrzewania budynków mogli obejrzeć pokaz kotłów ekodesign, instalacje odnawialnych źródeł energii jak i uzyskać informacje o możliwości otrzymania dofinansowania na ekologiczne urządzenia grzewcze oraz zmian wynikających z wprowadzenia uchwały antysmogowej dla Małopolski.

Obecni mogli liczyć na moc wrażeń biorąc udział w rodzinnym zabawach oraz wykazać się swoją ekologiczną wiedzą w quizach i konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

Poza tradycyjną formą zabawy na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach dzieci korzystały z przygotowanych dla nich warsztatów artystycznych. Konstruowały powietrzne zabawki, latające maszyny jak również wykonywały doświadczenia w przygotowanym Laboratorium, poznając istotę troski o nasze wspólne powietrze.

Dziękujemy wszystkim za aktywne uczestnictwo oraz zapraszamy do galerii zdjęć.

 

 

 

 

Kategoria: