Lekcje historii w ramach szkolenia „zmagania o niepodległość polski do listopada 1918 r.

poniedziałek, Maj 28, 2018

Sprawozdanie z przeprowadzonych lekcji historii w ramach szkolenia „zmagania o niepodległość polski do listopada 1918 r. Oraz budowa struktur państwa i wojen o granice rzeczypospolitej”.

            W ramach szkolenia dla nauczycieli humanistów pt. „Zmagania o niepodległość Polski do listopada 1918 r. oraz budowa struktur państwa i wojen o granice Rzeczypospolitej” zorganizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej przeprowadzone zostały w Szkole Podstawowej w Łapszach Wyżnych im. Błogosławionego Jana Pawła II oraz w szkole Podstawowej w Łapszance lekcje warsztatowe dla klas VI-VII.

Uczniowie klas siódmych obejrzeli wystawę multimedialną „Dla Ciebie Polsko – w stulecie czynu legionowego”. Zostali zapoznani z działalnością Legionów Polskich oraz innych formacji wojskowych walczących na frontach I wojny światowej.

Uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w Łapszach Wyżnych

Uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w Łapszance

Natomiast uczniowie klas szóstych zostali zapoznani z najważniejszymi walkami Polaków o niepodległość, począwszy od konfederacji barskiej aż do odzyskania niepodległości przez Polskę 11 listopada 1918 roku. Sklejając przygotowane karty pracy „zbudowali” drogę Polaków do niepodległości.

Uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Łapszach Wyżnych

Uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Łapszance

 

                                                                                                     Opracowała mgr Marta Bylina,

                                                                                        nauczyciel historii SP Łapsze Wyżne, SP Łapszanka