Znamy najlepsze drużyny MDP gminy Łapsze Niżne

piątek, Lipiec 20, 2018

W niedzielę dnia 8 lipca br. na boisku sportowym we Frydmanie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Zawody te były doskonałą okazją do sprawdzenia poziomu wyszkolenia pożarniczego drużyn oraz wyłonienia tych najlepszych. To także niezbędna popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień dotyczących ochrony przeciwpożarowej.
Zawody rozegrano według regulaminu CTIF w 2 konkurencjach:
-- rozwinięcie bojowe,
-- bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami.
Łącznie udział wzięło 11 drużyn (7 chłopięcych i 4 dziewczęce) z 7 jednostek OSP (Falsztyn, Frydman, Kacwin, Łapszanka, Łapsze Niżne, Łapsze Wyżne i Niedzica), przy których one działają. Natomiast w zawodach udziału nie wzięła jednostka OSP Trybsz.
Na podium znalazły się drużyny:
z grupy „MDP Chłopcy”:
- I miejsce – MDP Frydman
- II miejsce – MDP Łapsze Niżne
- III miejsce – MDP Falsztyn
z grupy „MDP Dziewczęta”:
- I miejsce – MDP Łapszanka
- II miejsce – MDP Kacwin
- III miejsce – MDP Frydman.
Najlepsi zostali uhonorowani pucharami oraz dyplomami, natomiast nagrodą dla wszystkich uczestników jest wyjazd na basen. Głównym sędziom zawodów był funkcjonariusz PSP – asp. Bogdan Zubek.
Strażackim zmaganiom kibicowali licznie zgromadzeni sympatycy pożarnictwa, którym należą się wyrazy uznania. Organizator zawodów, którym był Zarząd Gminny Związku dziękuje komisji sędziowskiej, sponsorom, jak również uczestnikom oraz tym wszystkim, którzy przygotowywali uczestników do zawodów i już dziś zapraszamy do uczestnictwa w roku przyszłym.
Zarząd Gminny Związku OSP RP w Łapszach Niżnych
Prezes – dh Adam Święty

ZAŁĄCZNIK: 
Kategoria: