Wojewódzkie Finały Coca-Cola Cup 2015 Łapszańskich Gimnazjalistów

coca-cola cup 2015

Reprezentacja chłopców łapszańskiego gimnazjum wraz ze swoim trenerem, panem Piotrem Koczocikiem, 16 maja pojechała do Krakowa na wojewódzkie finały turnieju piłkarskiego Coca Cola Cup 2015. Odbyły się one na obiekcie Klubu Sportowego Nadwiślan przy ulicy Koletek 20. Pierwszym etapem turnieju było wyjście z fazy grupowej. Chłopcy musieli stoczyć mecze z Gimnazjum Skawina, Gimnazjum nr 1 Trzebinia i Zespołem Szkół Publicznych Laskowa.

Wyniki:
Gimnazjum Łapsze Niżne – Gimnazjum Skawina               0:3
Gimnazjum Łapsze Niżne – Gimnazjum Trzebinia             2:1
Gimnazjum Łapsze Niżne – Gimnazjum Laskowa              2:0

Zajęli II miejsce w fazie grupowej i awansowali do ¼ finału, fazy pucharowej. Dużym sukcesem jest już dotarcie do tego etapu na tle drużyn, których reprezentanci to prawie zawodnicy klubowi. Oni mają swój klub, regularne treningi i obycie w rywalizacji w czasie meczów. Nasi chłopcy to są pasjonaci piłki nożnej, którzy nie moją regularnych treningów i meczy ale swoją walecznością, charakterem i determinacją potrafią zawalczyć na 100%. Dwóch podstawowych zawodników nie zagrało w finałach ze względu na kontuzję, ale trzeba o nich wspomnieć, gdyż w poprzednich etapach też walczyli dla drużyny. Są to Karol Kuruc, który złamał rękę oraz Daniel Waksmański, który ma kontuzję nogi. W fazie pucharowej chłopcy rozegrali mecz z Gimnazjum nr 3 z Bochni i po walce przegrali z nimi 1:4. Ostatecznie w wojewódzkich finałach turnieju zajęli miejsce w przedziale V-VIII. I należą im się naprawdę wielkie gratulacje!!!!!!