VI Rajd Doliną Dunajca

piątek, Maj 12, 2023

Już w najbliższą sobotę 13 maja do Krościenka nad Dunajcem zjadą się pasjonaci rowerowych wycieczek z całej Polski, a to wszystko z okazji VI Rajdu Doliną Dunajca.

Uczestnicy wyruszą na jedną z dwóch malowniczych tras z Krościenka pojadą wzdłuż Dunajca Velo Dunajec, dalej do tras Velo Czorsztyn na terenie Gminy Łapsze Niżne i Czorsztyn, a następnie przez Przełęcz Knurowską, gdzie w Tylmanowej nastąpi rozjazd dystansów FUN (ok.86km z przewyższeniem ponad 900 metrów) i PRO (ponad 143km z przewyższeniem blisko 2000metrów). Na rozjeździe dystans Fun wzdłuż Dunajca wróci do Krościenka, a uczestnicy dystansu PRO pojadą w kierunku Łącka, w Zarzeczu pokonają wymagający podjazd w kierunku Brzyny, a następnie przez Jazowsko mijając kwitnące sady dotrą do Łącka, a następnie przez Zbludzę i Kamienicę dotrą do miejsca rozjazdu i skierują się na metę do Krościenka.

Na mecie na każdego uczestnika czeka pamiątkowy piękny medal, powitanie dźwiękami trąbity i gorąca atmosfera.

Na trasie uczestnicy mogą skorzystać z dwóch bufetów - jeden z nich, na miejscu postojowym dla rowerzystów przy wale we Frydmanie, będzie obsługiwany przez KGW "Frydmanianki". Na mecie czeka na nich pyszny gorący obiad, dodatkowo przed startem każdy uczestnik może napełnić swoje bidony  isotonikiem  i pełen energii ruszyć na trasę. W rajdzie nie liczy się czas, tylko dobra zabawa, spędzenie aktywnie czasu, uczestnicy startują w małych grupkach z swoimi znajomymi, a na trasie w razie czego mogą liczyć na pomoc medyczną i techniczną. Na trasie wyznaczone są odcinki na podjazdach na których mając aplikację strava.com można porównać się z innymi uczestnikami, a dodatkowo najlepsi będą wyróżnieni na dekoracji, a po niej odbędzie się konkurs z nagrodami dla uczestników!

Co rok rośnie liczba uczestników zakochanych pięknem pienińskiej przyrody budzącej się po zimie i skuszeni zapachem łąckich sadów wielu z nich wraca w kolejnym roku.

Organizatorem rajdu jest sprawdzona ekipa Tatra Cycling Events, a współorganizatorem jest Gmina Krościenko nad Dunajcem wraz z Centrum Kultury i Promocji w Krościenku. Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie, które wspiera turystykę rowerową i cały czas rozwija najpiękniejszą i najlepszą sieć tras rowerowych na terenie województwa małopolskiego.

 

Więcej informacji na stronie www.tatracyclingevents.com/rajd-dolina-dunajca

Serdecznie zapraszamy !

 

Kategoria: