Trzy krainy logo

VI Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie

piątek, luty 2, 2018

VI Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie  Indywidualne i Drużynowe odbędą się w dniach 10 -11.02.2018 r. na stoku Stacji Narciarskiej Polana Sosny w Niedzicy Gmina Łapsze Niżne.                                                                                                            
W mistrzostwach biorą  udział strażacy ochotnicy z całego kraju. Podczas zawodów wszyscy zawodnicy obowiązkowo startują w strażackim bojowym ubraniu specjalnym oraz w hełmie strażackim.

W pierwszym dniu zawodów 10.02.2018 r. rozegrana zostanie Konkurencja Indywidualna Slalom Gigant w Narciarstwie i Snowboardzie. Klasyfikacja w konkurencji slalom narty jest  z podziałem na druhów i druhny, a także wiekowym 18 - 40 lat oraz 41 lat i więcej. Klasyfikacja w konkurencji slalom snowboard jest bez powyższych podziałów.

W drugim dniu zawodów 11.02.2018 r. rozegrana zostanie Konkurencja Drużynowa Strażacki Slalom Gigant. W tej konkurencji startują 4 osobowe drużyny narciarskie i snowboardu, a trasę slalomu drużyny muszą pokonać z wężem strażackim. Drużyny narty klasyfikowanie są z podziałem na druhów, druhny oraz mikst, czyli zespoły mieszane składające się z 2 druhów i 2 druhen. Konkurencja drużynowa w snowboardzie klasyfikowana jest bez powyższego podziału, a skład 4 osobowej drużyny może być w dowolnej kombinacji ilościowej druhów i druhen. W jednym i drugim dniu zawody rozpoczynają się około godz. 11.00.

Zapisy trwają do 08.02.2018.

Informacje o zawodach: Facebook  Osp-sport

Kontakt do organizatorów tel. 731 880 083