Triathleci na Spiszu

piątek, Czerwiec 30, 2017

W niedziele 25.06.2017 r. odbyła się VIII edycja zawodów Frydman Triathlon. Pomimo niezwykle upalnej pogody i silnego wiatru zawody przebiegły w znakomitej atmosferze. Na starcie pojawiło się 132 zawodników na dwóch dystansach – sprinterskim i olimpijskim. Należy zaznaczyć że w ramach tego Triathlonu odbyły się także Mistrzostwa Polski Lekarzy.

Pierwsze miejsce na dystansie olimpijskim w kategorii open zajął  Sylwester Swat ( jeden z czołowych triathlonistów w Polsce ze znakomitym czasem 2 h 07min. 44 sek.) natomiast wśród kobiet najlepsza okazała się Maria Hajos- Małecka z Szaflar.  Zwycięzca dystansu sprinterskiego został Andrzej Uhl ( z bardzo dobrym jak na amatora czasem 1 h 08 min.,  a wśród kobiet Maria Wojciechowska. Mistrzem Polski Lekarzy okazał się Jakub Błachowiak natomiast Mistrzynią Polski Lekarzy  została Justyna Czeladzka. Wszystkich zainteresowanych szczegółowymi wynikami zapraszamy na  stronę www.sport-timing.pl.

Po raz kolejny przebieg Triathlonu komentował Pan Czesław Fluder, który z prawdziwym profesjonalizmem i entuzjazmem przekazywał informacje o bieżących wynikach wyścigu.

Wręczenie nagród miało miejsce na Festynie Rodzinnym we Frydmanie. Nagrodzono zwycięzców na obu dystansach w kategorii open oraz w kategoriach wiekowych. Statuetki wykonane przez Pracownie Klajster Majster oraz nagrody współfinansowane przez sieć sklepów Bikershop wręczała Przewodnicząca Komitetu Rodzicielskiego Magdalena Dudas . Ponadto każdy zawodnik, który ukończył triathlon otrzymał pamiątkowy medal kolekcjonerski dzięki wsparciu Gminy Łapsze Niżne.

Z tego miejsca Fundacja Frydman Triathlon pragnie podziękować wszystkim, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączyli się do organizacji imprezy, sponsorom, partnerom oraz służbą porządkowym a przede wszystkim zawodnikom oraz kibicom. Mamy nadzieje do zobaczenia za rok.