Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Niedzicy realizuje kolejne projekty

wtorek, Październik 23, 2018

Czas biegnie bardzo szybko, niedawno pisaliśmy o realizowanych w 2017 r. pięciu projektach, a już miło nam poinformować, że w roku 2018 pracujemy nad trzema nowymi projektami, które potrwają do listopada.

Pierwszy z nich to kontynuacja projektu, „Ale robot- warsztaty robotyki” finansowanego ze środków Województwa Małopolskiego w ramach zadania publicznego w obszarze: nauka, szkolnictwo wyższe, edukacja, oświata i wychowanie w 2018 r. pn. Małopolska WIE – wiedza, innowacje, edukacja – wsparcie inicjatyw edukacyjnych. W ramach projektu organizowane są spotkania dla dzieci z programowania robotów Dasch & Dot, które mają za zadanie rozwijanie umiejętności logicznego myślenia oraz uczyć pracy w zespole. Warsztaty robotyki to połączenie informatyki, techniki, matematyki i elektroniki, ale przede wszystkim świetna zabawa i ciekawy sposób spędzania wolnego czasu. To także zachęta do rozwijania zainteresowań w kierunku przedmiotów ścisłych, nauka programowania oraz trening intelektualny.

Po raz drugi współpracujemy także z grupą nieformalną „MamyDlaDzieci” przy programie Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach konkursu „FIO - Małopolska Lokalnie Południe”. W zeszłym roku organizowaliśmy zajęcia dla dzieci w tym zaś skoncentrowaliśmy się na dorosłych. Nasz projekt nosi nazwę Warsztaty kroju i szycia stroju regionalnego. W jego trakcie początkujące krawcowe będą uczyły się obsługi maszyny do szycia oraz podstawowych technik i sposobów szycia stroju regionalnego Spisza, powstaną 4 stroje regionalne odmiany kacwińskiej.

W tym roku współpracujemy także z grupą nieformalną „Przedszkole na TAK” przy realizacji kolejnego projektu polegającego na stworzeniu świetlicy w miejscowości Kacwin. W ubiegłym roku udałam nam się doposażyć świetlicę w Szkole Podstawowej w Kacwinie, a w bieżącym roku w ramach projektu pt. "Nasze Przedszkole – integruje i bawi", zostaną zakupione zabawki do kącika zabaw w Przedszkolu w Kacwinie.

 

Zarząd Stowarzyszenia

Gospodyń Wiejskich w Niedzicy

   

Kategoria: 
Back to Top