Ścieżka wokół Jeziora Czorsztyńskiego nominowana do plebiscytu "Fundusze Europejskie są w Małopolsce"

piątek, Październik 22, 2021
Głosujemy na projekt pn. "Budowa ścieżki rowerowej dookoła Jeziora Czorsztyńskiego – odcinek IV: Biała Dama – trasa rowerowa we Frydmanie (od mostu w Dębnie do Falsztyna)"
 
Głosowanie:
- podaj swój adres e-mail i kliknij "głosuj".
- aktywuj oddany głos klikając w link potwierdzający przesłany na podany adres mailowy.
GŁOSOWANIE TRWA DO 3 LISTOPADA  !
 
Idea plebiscytu
Plebiscyt na najlepszy projekt w powiecie realizowany z Funduszy Europejskich w Małopolsce pn. „Fundusze Europejskie są w Małopolsce” ma na celu odkrycie i pokazanie projektów, które w najlepszy sposób wykorzystały środki z Unii Europejskiej. To również okazja, aby pokazać, że inwestycje realizowane w Małopolsce przy wsparciu Funduszy Europejskich są dostrzegane i prawidłowo identyfikowane przez mieszkańców regionu.
 
Informacja o nominowanym projekcie zrealizowanym przez Gminę Łapsze Niżne pn. "Budowa ścieżki rowerowej dookoła Jeziora Czorsztyńskiego – odcinek IV: Biała Dama – trasa rowerowa we Frydmanie (od mostu w Dębnie do Falsztyna)"
Celem projektu było podniesienie atrakcyjności turystycznej terenu Gminy Łapsze Niżne, poprzez zagospodarowanie terenu przyległego do zbiornika wodnego - Jeziora Czorsztyńskiego – i wybudowanie wokół jeziora trasy rowerowej. W ramach inwestycji powstała dwukierunkowa ścieżka rowerowa ,,Biała Dama”, o długości ok. 4,6 km, która rozpoczyna swój bieg na rzece „BIAŁKA” w miejscowości Frydman i biegnie wzdłuż drogi powiatowej, następnie łączy się ze ścieżką rowerową „VELO DUNAJEC” która prowadzi po koronie wału ochronnego miedzy Jeziorem Czorsztyńskim a miejscowością Frydman. Po pokonaniu wału łączy się z drugim odcinkiem ścieżki rowerowej „BIAŁA DAMA”, a kolejno prowadzi wzdłuż Jeziora Czorsztyńskiego do miejscowości Falsztyn, gdzie ponownie łączy się z odcinkiem ścieżki „VELO DUNAJEC” prowadzącym do „Zatoki Kosarzyska”, w miejscowości Niedzica-Zamek. Trasa rowerowa dookoła Jeziora Czorsztyńskiego raj dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzać czas na dwóch kółkach.
Beneficjent: Gmina Łapsze Niżne
Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej: 4,6 mln zł
Wartość projektu: 6,9 mln zł
GŁOSUJEMY !

 

Kategoria: