"Radosne Świętowanie Niepodległości"

środa, Listopad 28, 2018

24 listopada Stowarzyszenie Klub Sportowy Niedzica zorganizowało pod patronatem Wójta Gminy Łapsze Niżne, piknik rodzinny dla mieszkańców gminy "Radosne Świętowanie Niepodległości".

Nasz kraj po 123 latach zaborów 11 listopada 1918 roku odzyskał niepodległość. Ten piknik odbył się w setną rocznicę tego wydarzenia i miał na celu pokazać najmłodszym pokoleniom trudną historię naszego kraju pełną upadków jak i wzlotów. Chcieliśmy dzięki temu świętować jeden z sukcesów naszych przodków, którzy walczyli o suwerenność swojego narodu oraz pokój w trakcie szalejącej i niszczącej Europę - I Wojny Światowej. Piknik ma na celu uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości w gronie ludzi z naszej małej Ojczyzny – naszych rodzin, przyjaciół i znajomych. Ten czas spędzony razem na wspólnej zabawie miał na celu umożliwić pogłębienie przyjaźni i zacieśnienie relacji, aby w kierunku przyszłości iść wspólnie razem jak jedna rodzina a nie osobno.

W trakcie pikniku dzieci i rodzice uformowali żywą flagę naszego kraju i odśpiewali Hymn Narodowy. Po tym wydarzeniu przeszliśmy do zabaw i pierwszą z nich była rozgrzewka, którą poprowadził nasz wójt Jakub Jamróz. Następnie odbyło się sześć konkurencji sportowych a wśród nich: rodzinny tor z przeszkodami „po obrzeżach naszego kraju”, unihokej, rzut do celu, kręgle, wyścig na balonie, mecze piłki nożnej. Dodatkowo dla osób bardziej uzdolnionych artystycznie odbył się konkurs plastyczny oraz został wybrany najlepiej ubrany kibic i zawodnik, których strój nawiązywał do barw narodowych. Na sam koniec zostały rozdane bardzo atrakcyjne nagrody.
Piknik udał się znakomicie. Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili i brali udział we wszystkich zorganizowanych konkurencjach. Mam nadzieję, że przyszłe uroczystości i obchody również będą łączyły w sobie aspekt świadomej przynależności i wspólnotowości narodowej z zabawą w gronie najbliższych.

tekst i zdjęcia: Stowarzyszenie KS Niedzica

Kategoria: