Podsumowanie warsztatów robotyki

środa, Listopad 28, 2018

 

                                                  

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

 

Programowanie to język przyszłości.

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Niedzicy zaprawiło uczniów ze szkół podstawowych z obszaru Gminy Łapsze Niżne do udziału w niecodziennych zajęciach. Projekt realizowany był przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach otwartego konkursu oferty „Małopolska WIE – wiedza, innowacje i edukacja – wsparcie inicjatyw edukacyjnych”  Projekt miał na celu uświadomienie młodym ludziom, że od wykształcenia, inicjatywy, aktywności i działalności społecznej zależy nie tylko ich własna przyszłość, ale także przyszłość lokalnego środowiska. Warsztaty obejmowały  cykl spotkań programowania. Tematyka zajęć obejmowała naukę podstaw programowania i robotyki na przygotowanych aplikacjach oraz przy pomocy nowoczesnych materiałów dydaktycznych robotów Dash i Dot. Głównym celem tego projektu było przybliżenie dzieciom obsługi oraz podstaw programowania robotów.

Warsztaty robotyki to połączenie informatyki, techniki, matematyki i elektroniki, ale przede wszystkim świetna zabawa i ciekawy sposób spędzania wolnego czasu. To także zachęta do rozwijania zainteresowań w kierunku przedmiotów ścisłych, nauka programowania oraz trening intelektualny. Ponadto, działania podjęte w ramach projektu miały za zadanie rozwijanie umiejętności logicznego myślenia oraz uczyły pracy w zespole.
Celem zajęć było pokazanie, że robotyka może być przygodą, pasją, a w przyszłości zawodem z perspektywami, na czym szczególnie nam zależało. Wydaje się, że cel ten został zrealizowany w 100%, bo dzieci bardzo chętnie uczestniczyła w zajęciach i wynosili z nich konkretne umiejętności.

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Niedzicy

Kategoria: