Trzy krainy logo

Podsumowanie Pucharu Wójta Gminy Łapsze Niżne 2018

środa, Marzec 21, 2018

KS Niedzica zdobywcą Pucharu Wójta Gminy Łapsze Niżne 2018, najlepszym zawodnikiem wybrano Mariana Bogaczyk z KS Niedzica, królem strzelców został Arkadiusz Topór z KS Łapsze Niżne, zaś najlepszym bramkarzem okrzyknięto Krzysztofa Sołtys z ZOR Frydman.

Tegoroczny turniej odbył się na bardzo wysokim poziomie, apogeum emocji pojawiło się w półfinałach. Wpierw jednak nastąpiły ćwierćfinały, gdzie już doszło do sensacji, bowiem ZOR Frydman odprawił z kwitkiem Błyskawicę Kacwin, w pozostałych meczach faworyci nie zawiedli i nie bez problemów zameldowali się w półfinałach. W pierwszym z nich wynik niewiadomą był do końca meczu. Jeszcze na 10 sekund przed końcem meczu KS Niedzica prowadziła z OSP Niedzica Zamek 2:1, jednak zawodnicy z Niedzicy Zamku nie składali broni i walczyli do końca, a 9 sekund przed końcem wyrównali. Kiedy wydawało się, że o awansie zdecydują rzuty karne zawodnicy z Niedzicy ostatnim zrywem, równo z syreną zdobywają bramkę na 3:2. Obydwie ekipy pokazały charakter oraz wolę walki do samego końca.
Drugi półfinał miał niezwykły przebieg, wydawało się, że KS Łapsze Niżne prowadzą grę i atakują, a to ZOR zdobywał bramki, awans Frydmana do finału to bardzo duża zasługa bramkarza ZORu, który dwoił się i troił, chroniąc swój zespół przed stratą bramki.

W meczu o III lokatę KS Łapsze Niżne po dobrym meczu pokonał OSP Niedzica Zamek 6:3. Zawodnicy z Zamku walczyli i do końca usiłowali zmienić wynik, jednak Łapszanie nastawili się na kontry i wykorzystywali każdy błąd.

Finał nie stanowił zbyt zaskakującego widowiska, KS Niedzica szybko objęła prowadzenie, następnie czyhała na błędy ZORu. Dwie piękne kontry i 3:0.

 

Kategoria: 
Back to Top