Trzy krainy logo

OSP Kacwin i OSP Niedzica na IX Powiatowych Zawodach Sportowo–Pożarniczych

środa, Wrzesień 27, 2017

10 września na stadionie w Czarnym Dunajcu odbyły się powiatowe zawody sportowo–pożarnicze, w których udział brały zwycięskie drużyny w poszczególnych kategoriach z gmin powiatu nowotarskiego. Rozgrywane są one raz na dwa lata i wyłaniają zwycięzców do zawodów wojewódzkich, które z kolei odbywają się co cztery lata.

Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Nowym Targu oraz Komenda Powiatowa PSP w Nowym Targu, przy współudziale Powiatu Nowotarskiego oraz samorządów gminnych z terenu powiatu.

Po raz pierwszy swą obecnością na zawodach zaszczycił Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie nadbryg. Stanisław Nowak. Obecni byli także: mł. bryg. Mariusz Łaciak – Komendant Powiatowy PSP w Nowym Targu, kpt. Piotr Domalewski – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Targu, Krzysztof Faber – Starosta Powiatu Nowotarskiego, dh Jan Kuczkowicz – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Nowym Targu oraz Prezesi i Komendanci Oddziałów Gminnych Związku z terenu powiatu.

Po rozegraniu 2 konkurencji tj. sztafeta pożarnicza z przeszkodami i ćwiczenie bojowe, drużyny z naszej gminy w klasyfikacji generalnej zajęły odpowiednio:

  1. MDP Dziewczyny z OSP Kacwin – 5 miejsce,
  2. MDP Chłopcy z OSP Niedzica – 2 miejsce,
  3. OSP w grupie C z OSP Kacwin – 5 miejsce,
  4. OSP w grupie A z OSP Kacwin – 4 miejsce.

Zawodnikom dopisała pogoda, jak również kibice, których z naszej gminy nie mogło również zabraknąć.

Jak widać organizacja Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych to nie tylko promocja tradycji i działalności jednostek OSP, ale również sposób na zaszczepienie strażackiej pasji na kolejne pokolenia.

W imieniu Zarządu Gminnego gratuluję i dziękuję wszystkim drużynom oraz ich opiekunom, którzy wzięli udział w zawodach, reprezentując jednostki z Gminy Łapsze Niżne.

 

                                                                                                       dh Adam Święty

Prezes Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Łapszach Niżnych

 

Kategoria: 
Back to Top