Onkorejs Granicami Polski - Trasa nr 20 Muszyna-Jurgów

wtorek, Czerwiec 28, 2022

Po raz kolejny rusza ogólnopolski Onkorejs Granicami Polski dla osób chorych onkologicznie, po chorobie, lub też wspierających ich osób zdrowych, który obejmie piesze trasy wzdłuż granic Polski, każda około 100-km. Uczestnicy, po radykalnym leczeniu onkologicznym, pokonają trasy w ciągu maksymalnie 7 dni. Opiekunami będą koordynatorzy regionalni (wolontariusze), którzy sami też są osobami onkologicznymi lub ich bliskimi. Marsz jest organizowany na zasadach wolontariatu przez uczestników, którzy samodzielnie organizują noclegi, transport bagaży czy spotkania profilaktyczne z mieszkańcami odwiedzanych miejscowości. Gminy, przez które prowadzi trasa marszu, wspomagają organizację transportu i noclegów m.in. w świetlicach wiejskich, schroniskach, szkołach, hostelach, hotelach, kwaterach.

Jedna z tras to trasa nr 20, składa się z następujących etapów: Muszyna-Wierchomla Mała-Piwniczna Zdrój-Szczawnica-Niedzica-Czorsztyn-Jurgów.Trasa nr 20 jest niełatwa, ale absolutnie i bezapelacyjnie przepiękna. Niektóre uczestniczki mają ogromny sentyment do tych okolic, bo w czasie choroby, właśnie tu znalazły jednocześnie spokój i siłę. Trasę będzie można śledzić w Internecie. Uczestnicy marszów zorganizują w Polsce około 30 spotkań profilaktycznych, by nakłonić  do badań jak najwięcej osób i dać nadzieję tym, którzy usłyszeli już diagnozę. Uczestnicy trasy nr 20 na spotkanie profilaktyczne zapraszają 30 czerwca do Czorsztyna, przy ul. Turystycznej 22 o godz.19:00.

Szczegóły pod nr telefonu koordynatora trasy +48 607 773 911

Idziemy, by poczuć moc, ale i dać nadzieję innym chorym, by pokazać wszystkim, że rak to nie wyrok i można żyć pięknie i aktywnie, i w końcu by przypomnieć, jak ważna jest profilaktyka. Przez realizację tego projektu pragniemy uaktywnić osoby z problemami onkologicznymi, które nierzadko czują się wyrzucone na margines życia wspólnotowego. Chcemy przekonać, że choroba nie musi izolować i prowadzić do samotności, a wręcz przeciwnie - powinna budzić ludzką solidarność i jednoczyć ludzi. Jednocześnie celem naszych działań jest zwrócenie uwagi wszystkich spotykanych na trasie OnkoRejsu Polek i Polaków na wagę profilaktyki i zaakcentowanie, że okresowe badania diagnostyczne i wczesne wykrycie raka dają szansę nawet na stuprocentowe wyleczenieI wreszcie pokazać jak wiele jest osób o dobrych sercach, które nam kibicują!

ZBADAJ SIĘ ! NAJLEPSZA PRAKTYKA TO PROFILAKTYKA !

Spotkajmy się na TRASIE nr 20 z MUSZYNY do JURGOWA:

25.06 Muszyna

26.06 Wierchomla Mała

27.06 Piwniczna Zdrój - Kosarzyska

28.06 Jaworki

29.06 Szczawnica

30.06 Czorsztyn, SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE, godz. 19.00, ul. Turystyczną 22

01.07 Niedzica

02.07 Jurgów

Fundacja OnkoRejs – Wybieram Życie, organizator OnkoRejsu Granicami Polski 2022 serdecznie zaprasza na spotkanie 30 czerwca o godzinie 19.00 w Pensjonacie przy ul. Turystycznej 22 w Czorsztynie. Będzie to spotkanie z 8 kobietami, które są uczestniczkami marszu w ramach OnkoRejsu. Marsz polega na przebyciu przez nas około 90 kilometrów piękną, malownicza trasą od Muszyny do Jurgowa.

Chciałybyśmy opowiedzieć naszą historię związaną  z chorobą nowotworową,  głównie nowotworem piersi. Jak doszło do tego, że jesteśmy chore, jak sobie radzimy z chorobą, dlaczego jesteśmy aktywne w różnych sferach życia. Nie poddajemy się. Chciałyśmy zachęcić do badań profilaktycznych. Opowiedzieć o tym jak ważna i potrzebna jest diagnoza.  Przekazać różne ulotki dotyczące badania piersi.  Rak piersi jest drugim pod względem częstości (po raku płuca) nowotworem złośliwym na świecie, stanowiącym 25% wszystkich zachorowań.  W Polsce rozpoznajemy rocznie blisko 19 tysięcy raków piersi. Bardzo rzadko może występować także u mężczyzn, szczególnie w  7.dekadzie życia. Wszystko to sprawia, że profilaktyka, czyli zapobieganie lub wczesne wykrywanie raka piersi, jest tak ważna.

Dziękujemy, że będziemy mogły wspólnie z Państwem spędzić miły wieczór.

 

Relacja z marszu na Facebooku

Uczestniczki marszu na trasie nr 20

 

Kategoria: