Trzy krainy logo

Obchody Święta Niepodległości

wtorek, Listopad 14, 2017

11 listopada w całym kraju świętowaliśmy 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchody w Gminie Łapsze Niżne rozpoczęły się od uroczystej Mszy Św. w kościele Św. Kwiryna w Łapszach Niżnych. Gospodarz parafii Ksiądz Proboszcz Mariusz Skotnicki, do przybyłych przedstawicieli i pracowników gminy na czele z Wójtem Jakubem Jamrozem, Radnych na czele z Przewodniczącym Rady Gminy Zdzisławem Majerczakiem, delegacji Związku Polskiego Spisza na czele z Prezesem Janem Budzem, Dyrektorów szkół z uczniami i pocztami sztandarowymi, przedstawicieli OSP z pocztami sztandarowymi na czele z Gminnym Komendantem OSP Józefem Prelichem, OSP z Kacwina, zaproszonych gości i mieszkańców gminy, pięknie powiedział, że wolna Polska jest przywilejem ale również odpowiedzialnością za jej teraźniejszość i przyszłość.

Po Mszy Św. wystąpili laureaci tegorocznego II Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznych:
- w kategorii dzieci 0-III - zespół wokalny z Kacwina w składzie: Amelia Gałowicz, Klaudia Pacyga, Maria Celuszak, Mateusz Kierkowski, Jakub Gorczowski i Dariusz Kubaszek z utworem "Leguny do nieba";
- w kategorii dzieci IV-VII Julia Milaniak z Frydmana z utworem "Modlitwa";
- w kategorii gimnazjum, trio w składzie: Wiktoria Radecka, Izabela Kowalczyk, Marcin Budziszowski z utworem "Orzeł Biały"

Na koniec obchodów uroczystości Święta Niepodległości, odśpiewany został hymn Polski zagrany przez orkiestrę z Kacwina i złożone zostały kwiaty przez delegacje:
Gminy Łapsze Niżne na czele z Wójtem Jakubem Jamrozem na grobie Józefa Wiśmierskiego, Rady Gminy na czele z Przewodniczącym Rady Zdzisławem Majerczakiem pod tablicą błogosławionego ks. Józefa Stanka i Związku Polskiego Spisza na czele z Prezesem Janem Budzem pod tablicą Wojciecha Halczyna.

Dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność.

 

Kategoria: 
Back to Top