Miejsca Przyjazne Rowerzystom - termin przedłużony do 30 czerwca 2021 r. !

czwartek, Maj 20, 2021

Jeżeli prowadzisz obiekt noclegowy, punkt gastronomicznym, sklep lub serwis rowerowy, masz firmę przewozu osób, plac parkingowy lub jesteś właścicielem atrakcji chętnie odwiedzanej przez turystów możesz dołączyć do Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w Małopolsce.

Czym jest System Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom (MPR)?

Ujednolicenie poziomu świadczonych usług, czytelna informacja o udogodnieniach i atrakcjach dostępnych na trasie rowerowej oraz łatwe wyszukiwanie podmiotów należących do sieci - to są podstawowe założenia Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom. System małopolski działa na podobnych zasadach, jak inne systemy w Polsce (Miejsca Przyjazne Rowerzystom przy Green Velo) oraz w Europie (Bett+Bike w Niemczech i Austrii, Vitajte Cyklisti na Słowacji czy Cyklisté vítáni w Czechach).

Ich celem jest rozwój i promocja turystyki rowerowej, inspirowanie i wspieranie lokalnego biznesu w tworzeniu oferty przyjaznej dla rowerzystów, podnoszenie konkurencyjności oraz stworzenie platformy współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy podmiotami biorącymi udział w Systemie. 

Dlaczego warto posiadać certyfikat MPR?

Zyskasz dodatkowych klientów i przewagę konkurencyjną poprzez promocję na stronie internetowej poświęconej turystyce w Małopolsce, promocję w social mediach, obecność na mapach rowerowych wydawanych przez Województwo Małopolskie i w publikacjach oraz innych materiałach promocyjnych na temat ścieżek VeloMałopolska. Certyfikat będziesz mógł też wykorzystywać w swoich działaniach marketingowych np. umieszczając logo MPR na swoim obiekcie, stronie internetowej, social mediach czy ulotce. 
Ponadto otwarcie i nastawienie się na rowerzystów po prostu się opłaca. W całej Europie właśnie ten rodzaj turystyki jest znaczącym czynnikiem rozwoju regionalnego i lokalnego. Zgodnie z szacunkami Europejskiej Federacji Cyklistów sektor „cycle industry” w UE to 655 tys. miejsc pracy, a roczne przychody z turystyki rowerowej to aż 44 mld euro. Dzienne wydatki turysty rowerowego w Niemczech czy Austrii to 53-70 euro. 

Kto może zostać MPR?

Obiekty ubiegające się o rekomendację Miejsca Przyjaznego Rowerzystom  muszą być zlokalizowane (prowadzić działalność) na obszarze województwa małopolskiego, w odległości nie większej niż 15 km od jednej z tras rowerowych VeloMałopolska. Odległość obiektu od trasy rowerowej należy zmierzyć jako dojazd rowerem od trasy rowerowej do obiektu drogami publicznymi, nie w linii prostej.

Szczegółowe informacje na temat składania wnioskó a także Regulamin oraz kontakt do Organizatora Systemu Rekomendacji MPR w Małopolsce znajdzież w poniższym linku:

https://narowery.visitmalopolska.pl/mpr#3.

 

Kategoria: