Trzy krainy logo

"Matka w oczach dziecka” – wystawa prac uczniów ZPO w Niedzicy

poniedziałek, Maj 15, 2017

(…) oczy matki spoczywają na mnie”… tymi słowami Tadeusz Różewicz przekazał prawdę o pięknej miłości Matki, która nie zna granic. To właśnie Matka jest najbliższą osobą dla dziecka, od poczęcia aż do dorosłości. Jej obecność jest wyrazem troski, opiekuńczości i wsparcia, które towarzyszą nam w naszej „drodze życia”. Tak jak Matka patrzy na swe dziecko, tak dziecko spogląda na nią, ucząc się i doświadczając wielkiej miłości oraz mądrości.

„Matka w oczach dziecka” – taki tytuł przybrała wystawa prac plastycznych uczniów Szkoły Podstawowej w Niedzicy, którzy pod kierunkiem Pani Zofii Bogaczyk i Pani Magdaleny Dunajczan- Dolaty, przedstawili obraz swych Mam, dając w ten sposób wyraz miłości i wdzięczności dla najbliższej im osoby. Dzieci i młodzież posłużyły się różnymi technikami plastycznymi: malarstwo, malarstwo na szkle, grafika, haft, płaskorzeźba, wydzieranka. Prace odzwierciedliły rodzinne relacje uczuciowe i emocjonalne oraz podkreśliły piękno macierzyństwa. Wystawa umożliwiła też uczniom konfrontacje ich własnych umiejętności z rówieśnikami. Mogli oni podjąć rozmowę i wymienić się własnymi doświadczeniami, jakie miały wpływ na powstanie prac.

Maj jest szczególnym miesiącem w roku, w którym nasze Mamy mają swoje święto. Wystawa prac dzieci i młodzieży ujmuje, wzrusza serca. Jest ona wyrazem miłości i podziękowania dla wszystkich Mam, za to, że są i kochają nas.

Wystawę można oglądać w Bibliotece do 16 maja br., później prace zostaną wysłane na 42. Wojewódzki Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży „Matka w oczach dziecka”, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Nowym Targu oraz Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

Dorota Magiera

Kategoria: 
Back to Top