"To Lubię" Turniej Jednego Wiersza

9 kwietnia 2014r. o godzinie 10.00  w Zespole Placówek Oświatowych w Niedzicy już po raz siódmy gościli uczestników Konkursu Literackiego „To Lubię” Turniej Jednego Wiersza wraz z ich opiekunami oraz z zaproszonymi gośćmi.

Konkurs od początku istnienia odbywa się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Łapsze Niżne  Pawła Dziubana oraz we współpracy z Klubem Literackim Tra-WERS z Zakopanego. W tym roku do współorganizatorów zaprosiliśmy Stowarzyszenie  Rozwoju Spisza i Okolicy. Pomysłodawczynią konkursu jest Maria Magdalena Kulikowska polonistka i członek Klubu Literackiego. Tegoroczna edycja cieszyła się szczególnym zainteresowaniem,  zgłoszono 25  tekstów poetyckich napisanych przez uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych  z Zakopanego, Lipnicy Wielkiej, Rabki-Zdroju, Nowego Targu, Piekielnika, Murzasichla, Ochotnicy Górnej, Krościenka n. D., Frydmana i Niedzicy.  Wśród wierszy przeważały teksty  literackie. Skład Jury to  członkowie klubu literackiego Tra-WERS oraz Stowarzyszenia Rozwoju Spisza i Okolicy, którzy postanowili w tym roku nagrodzić następujące wiersze:
Kategoria: gimnazjum
I miejsce: „Bajka” – Paulina Pajda (Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Piekielniku)
II miejsce: „Gdzie jest Twój Raj?” – Agata Gabryś (Publiczne Gimnazjum w Krościenku n.D.)
III miejsce: „Podhalanie” – Kamila Polak ( Zespół Szkół im. Ratowników Tatrzańskich w Murzasichlu)
Wyróżnienie: „Kurs na szczęście” – Jadwiga Zięba (Gimnazjum im. Św. Rodziny w Rabce Zdroju)
Kategoria: szkoła ponadgimnazjalna
I miejsce: „Chwila” – Piotr Matera (LO w Lipnicy Wielkiej)
II miejsce: „Lustro” – Jakub Ujczak (II LO im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu)
III miejsce: „Modlitwa” – Łukasz Złahoda (LO im. Św. Rodziny w Rabce Zdroju)
3 wyróżnienia: „Bezdroża” – Adam Gulbiński (ZSCKR w Nowym Targu); „Górole” – Bronisława Gąsienica-Wawrytko (ZSZ nr 1 w Zakopanem);  „Pan Tulipan Wiatrów – szaleństwo wiosny” - Iwona Bogdał (ZPO w Niedzicy).

Każdy z Uczestników otrzymał dyplom wraz z nagrodą rzeczową. Fundatorami nagród w tegorocznej edycji konkursu byli: Gmina Łapsze Niżne, Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich na rzece Dunajec, ZEW Niedzica S.A., Stowarzyszenie Rozwoju Spisza i Okolicy, Zakopiański Klub Literacki „Tra-WERS” oraz Stowarzyszenie Historyków Sztuki Muzeum – Zespół  Zamkowy w Niedzicy.
Jak co roku nasi uczniowie przygotowali poczęstunek dla wszystkich Uczestników konkursu oraz zaproszonych gości. W tym roku byli to uczniowie klasy II ZSZ kształcący się w zawodzie Kucharz pod opieką p. Janiny Schlegel oraz p. Eweliny Płachta-Krupa.
Młodym twórcom, którzy przedstawili swoje wiersze podczas konkursu serdecznie gratulujemy a wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tegorocznej edycji  składamy gorące podziękowania.

żródło: Organizatorzy

 

Back to Top