Łapszański Orszak Trzech Króli 2021 „PANU DZIĘKI ODDAWAJMY”

piątek, Styczeń 8, 2021

I w Łapszach Niżnych w Święto Objawienia Pańskiego uliczkami wsi przeszedł Orszak Trzech Króli organizowany w całym kraju przez Fundację też Orszak Trzech Króli. Tegoroczny orszak był inny z powodu trwającej pandemii, nie tylko był przeprowadzony z zachowaniem reżimu sanitarnego, ale miał postać symboliczną – w orszakach szli sami Królowie, osoby niosące chorągwie i osoby z głośnikami czy śpiewające tak aby zachować dozwolony limit przy zgromadzeniu. Ważne jednak, że Królowie przeszli ulicami wiosek i miast, bo to nie było tylko zachowanie tradycji, ale orszak pokazuje, że mamy podążać za gwiazdą, która wskazuje nam to, co dobre, to co jest celem naszego życia i przede wszystkim daje nam nadzieję. Ta ostatnia w tych naszych innych czasach jest szczególnie ważna i bardzo nam potrzebna.   

Tegoroczne orszaki, a w tym i łapszański miały też formę online – wszyscy chętni mogli kolędować w domu, z rodziną, pomóc temu miały też rozdawane przed świętem papierowe korony i śpiewniki jakie otrzymaliśmy od fundacji. Zdjęcia czy filmiki zamieszczane w mediach społecznościowych z hasztagiem #koledujmyrazem, pokazują, że jesteśmy razem i choć online świętujemy razem.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy organizacji orszaku, dziękujemy osobom odtwarzającym orszakowe postacie, a wszystkim jego uczestnikom, dziękujemy za wspólne kolędowanie! Za zdjęcia  dziękujemy Marii Młynarczyk i firmie Foto-Film Spisz Podhale. Fundacji Orszak Trzech Króli dziękujemy za pomoc organizacyjną, a szczególnie podziękowania składamy za orszakowe gadżety: korony, gazetki, naklejki i śpiewniki.

Wszystkim życzymy Dobrego Nowego roku!

Organizatorzy

Kategoria: