Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego

środa, luty 20, 2019

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego w 2018 roku  w gminie Łapsze Niżne świętowały następujące pary:

 1. Froncz Regina i Edward
 2. Gałowicz Maria i Jan
 3. Hlawacz Małgorzata i Jan
 4. Jendrusiak Regina i Ludwik
 5. Kapołka Marta i Józef
 6. Kawa Marta i Albin
 7. Kozub Anna i Antoni
 8. Krakowscy Krystyna i Władysław
 9. Leśniowscy Maria i Michał
 10. Milaniak Helena i Jan
 11. Organiściak Małgorzata i Józef
 12. Rabiańscy Maria i Walenty
 13. Stanek Teresa i Józef
 14. Szewczyk Małgorzata i Jan
 15. Szpernoga Anna i Stefan
 16. Szwarc Maria i Edward
 17. Turkot Józefa i Albert
 18. Tynus Maria i Jan
 19. Wnenczak Anna i Antoni

Z tej okazji w dniu 15 stycznia 2019 r.  w Restauracji „Nowak” w Łapszach Niżnych odbyło się uroczyste spotkanie z dostojnymi Jubilatami, gdzie zostali przywitani przez Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego słowami „minęło już 50 lat od chwili kiedy związaliście się węzłem małżeńskim, przyrzekając sobie nawzajem dozgonną miłość, wiarę szacunek i przyjaźń. Składaliście sobie z ufnością przyrzeczenie, że będziecie dzielić razem chwile dobre i złe, decydując się pójść razem przez życie, wspomagać się wzajemnie w chwilach ciężkich i cieszyć się wspólną radością, budować wspólne życie na mocnym fundamencie miłości, przyjaźni i zaufaniu.

Te wspólne lata to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to piękny wzór i przykład dla młodych pokoleń, wstępujących w związek małżeński.

Za zgodność pożycia małżeńskiego, za ofiarną miłość, przykład życia, za cierpienia, łzy i radości, za każdy siwy włos na Waszej skroni Szanowni Jubilaci Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył Was Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Niech nadchodzące dni, miesiące, lata będą dla Państwa pełne optymizmu i radości. Niech upływają Wam w spokoju, w otoczeniu kochającej rodziny, dzieci i wnuków. Niech zdrowie zawsze Wam dopisuje, a błogosławieństwo Boże dodaje Wam siły do dalszego trwania we wspólnej miłości, przyjaźni i zaufaniu.

Bądźcie dla siebie  ziarnem pieprzu i szczyptą soli,  tym co cieszy i tym co boli. Trwajcie razem gdy miłość w rozkwicie i gdy ku jesieni swe kroki skieruje życie.        Szczęść Wam Boże.”

Pan Wójt Gminy Jakub Jamróz wyraził swoje wielkie uznanie i podziw dla Jubilatów z okazji doczekania tak wspaniałego jubileuszu oraz życzył im długich i pogodnych lat w zdrowiu wszelkiej pomyślności, radości, życzliwości i ciepła rodzinnego na dalsze lata oraz pogratulował zebranym tak długiego stażu małżeńskiego. Podkreślił, że doczekanie w związku małżeńskim tak pięknego jubileuszu to wspaniały wzór dla młodych pokoleń.

W imieniu Rady Gminy Łapsze Niżne życzenia Jubilatom złożył pan Przewodniczący  Zdzisław Majerczak. Ta podniosła chwila uczczona została toastem - symboliczną lampką szampana a „100 lat” odśpiewano przy dźwiękach kapeli.

Dekoracji w imieniu Prezydenta RP medalami za „ Długoletnie pożycie małżeńskie” dokonał Wójt Gminy Pan Jakub Jamróz wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy Panem Zdzisławem Majerczakiem i Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Panią Ludmiłą Wojtas.   Jubilatom wręczono pamiątkowe dyplomy i kwiaty oraz upominki.

Spotkanie odbyło się przy dźwiękach regionalnej muzyki.

 Wszystkim Dostojnym Jubilatom Wójt Gminy, Przewodniczący Rady Gminy
i wszyscy mieszkańcy naszej gminy życzą jak najlepszego zdrowia, pogody ducha oraz życzliwej opieki i miłości od najbliższych na wiele następnych lat .

 

 

Kategoria: 
Back to Top