Gniewino 2019

wtorek, Wrzesień 3, 2019

Wakacje 2019 to już niestety jedynie kolorowe wspomnienie lata. Dobre wspomnienia mają tą cechę, że pozostają w pamięci na długo. Na początku roku szkolnego wraz z uczestnikami kolonii gminnej, która miała miejsce partnerskiej Gminie Gniewino,  proponujemy wrócić choćby na chwilę pamięcią do chwil i miejsc, które sprawiły, że tegoroczne wakacje były dla dzieci z Gminy Łapsze Niżne wyjątkowo ciekawe, aktywne i pełne wrażeń. 

W dniach od 6 do 17 lipca 2019 r. 57 uczniów szkół podstawowych z terenu gminy, którzy zgłosili chęć udziału w gminnej kolonii nad morzem wraz z 5 opiekunami i kierowniczką kolonii  Panią Magdaleną Dwornicką udało się do Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie. Dobry humor dopisywał wszystkim, a każdy nowy dzień przynosił nowe wyzwania.

Młodzież  uczestniczyła regularnie w gimnastyce porannej, po której smaczne śniadania znikały ze stołów z jeszcze większą ochotą. Stałym punktem kolonii było porządki w salach i odprawa przed wyjazdem do różnych ciekawych miejsc.

W tym roku zwiedzono wejherowski ratusz, gdańską Starówkę, Westerplatte (na które uczestnicy  popłynęli statkiem), sopockie molo a gdy pogoda dopisywała pluskali się wesoło w morzu. Skorzystano z możliwości wejścia do Aqua Parku w Sopocie i na wieżę widokową o wdzięcznej nazwie Kaszubskim Oku w Gniewinie. Wieczorem miały miejsce zabawy integracyjne, nauka piosenek czy wesołe dyskoteki. Na pamiątkę każdy otrzymał magnes z imieniem. Żal było wracać do domu.

Dziś zostały już tylko wspomnienia, które zostały uwiecznione na zdjęciach. Zachęcamy do ich obejrzenia.    

Kategoria: 
Back to Top