Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, "Młodzież Zapobiega Pożarom"

Wzorem lat poprzednich, również i w tym roku – Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Łapszach Niżnych wspólnie z Urzędem Gminy w Łapszach Niżnych był organizatorem gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”. Eliminacje te odbyły się dnia 05 marca 2014 r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedzicy.

W eliminacjach udział wzięło 36 uczestników – uczniów Szkół z terenu Gminy Łapsze Niżne, w tym także członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych z terenu naszej Gminy. Po rywalizacji zakończonej dogrywką, jury eliminacji gminnych w składzie: Przewodniczący – st. kpt. Piotr Krygowski, Sekretarz – dh Adam Święty oraz Członkowie: dh Bogumił Łojek i dh Józef Prelich wyłoniło zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych, a byli nimi:
A) I grupa wiekowa (Szkoły Podstawowe):
1. Anna Radecka – Kacwin
2. Marcin Bigos – Frydman
3. Mateusz Radecki – Kacwin

B) II grupa wiekowa (Gimnazja):
1. Daniel Jendrusiak – Łapsze Niżne
2. Wiktoria Klimczak – Frydman
3. Maciej Cisak – Łapsze Niżne

C) III grupa wiekowa (Szkoły Ponadgimnazjalne):
1. Karolina Micherda – Niedzica
2. Angelika Kalata – Niedzica
3. Krzysztof Wnęczak – Niedzica

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy okolicznościowe, zaś zdobywcy pierwszych trzech miejsc wszystkich grup wiekowych dodatkowo nagrody rzeczowe, których fundatorem był Urząd Gminy w Łapszach Niżnych.

Dziękujemy zarówno wszystkim uczestnikom za chęć wzięcia w nim udziału, jak również opiekunom - za zaangażowanie i przygotowywanie uczniów. Osoby, które zajęły I i II miejsca w eliminacjach gminnych, będą reprezentować naszą gminę na eliminacjach powiatowych, o których terminie i miejscu zostaną poinformowani. Już dzisiaj życzymy naszym reprezentantom jak najlepszych wyników oraz awansu do eliminacji wojewódzkich i zapraszamy do wzięcia udziału w roku następnym.

Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Łapszach Niżnych,
dh Adam Święty - Sekretarz Zarządu

Back to Top