Gmina Łapsze Niżne na trasie sztafety Peace Run 2023 - Weź udział w biegu już 3 czerwca !

środa, Maj 31, 2023

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku Gmina Łapsze Niżne znalazła się na trasie Międzynarodowej Sztafety Peace Run – Międzynarodowego Biegu Pokoju

Już 3 czerwca o godz. 15:00 do Gminy Łapsze Niżne przez przejście graniczne Łysa nad Dunajcem w Niedzicy dotrze grupa biegaczy, którzy będą wbiegać do Polski od strony Słowacji (Spišská Stará Ves).

Biegacze z różnych krajów już od 36 lat pokazują osobom dorosłym i dzieciom na ich własnym przykładzie, jak ludzie o różnym pochodzeniu i wyznaniu mogą ze sobą współpracować, biegać i żyć w zgodzie. Inicjatywa ma na celu zwrócenie uwagi na to, że przyjaźń, harmonia, tolerancja między ludźmi i między narodami odgrywają bardzo istotną rolę dla pokoju na całym świecie.

Założycielem Biegu Pokoju w roku 1987 r. był Śri Chinmoy - indyjski filozof, poeta, pisarz, autor piosenek, malarz, atleta, działacz na rzecz pokoju, pomysłodawca programu World Harmony Run i kandydat do Pokojowej Nagrody Nobla. Bieg Pokoju – Peace Run, to niezwykły bieg z pochodnią, którą do tej pory niosło setki tysięcy biegaczy-wolontariuszy w ponad 155 krajach na całym świecie.

Możliwość wzięcia udziału we współorganizacji wyścigu to dla Gminy Łapsze Niżne wielkie wyróżnienie i okazja do ukazania piękna okolicznych terenów, przy jednoczesnej realizacji piękna założeń przedsięwzięcia – promowania dobra ludzkich serc i pokoju na świecie.

Już 3 czerwca każdy z nas będzie mógł dołączyć do inicjatywy!

O godzinie 15:00 na przejściu granicznym w Niedzicy nastąpi oficjalne przekazanie Znicza Pokoju – symbolu przedsięwzięcia, Wójtowi Gminy Łapsze Niżne przez przedstawicieli Gminy Spišská Stará Ves ze Słowacji.

Na parkingu pod wyciągiem narciarskim Polana Sosny z poczęstunkiem na wszystkich chcących zaszczycić nas swoją obecnością, będą czekać nasze cudownie panie z KGW „Łapszanka” i KGW „Frydmanianki” oraz utalentowani kulinarnie Uczniowie Szkoły Branżowej o profilu kucharskim w Niedzicy.

Zapraszamy wszystkie osoby z terenu gminy i nie tylko, na symboliczny bieg wraz z uczestnikiem sztafety Piece of Run na odcinku Parking Polana Sosny – Parking pod Zamkiem Dunajec w Niedzicy ( ok. 2,5 km) dalej członkowie grupy Peace Run pobiegną przez Falsztyn i Frydman w kierunku Gminy Nowy Targ.

Na miejscu na uczestników będą czekać biało-czerwone flagi, które biegacze z terenu gminy będą mogli zabrać na trasę w celu uhonorowania momentu przekazania Znicza Pokoju na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Nie obowiązują zapisy ! Zapraszamy wszystkich miłośników aktywności fizycznej:
-dzieci,
-młodzież szkolną,
-osoby dorosłe,
-grupy znajomych ,
-rodziny
na udział w Biegu Pokoju na w/w trasie
Tym symbolicznym gestem pokazujemy jak ważną rolę odgrywa m.in. harmonia, tolerancja międzynarodowa i współpraca z drugim człowiekiem w kształtowaniu szacunku do bliźniego i pokoju na całym świecie.

Do zobaczenia na STARCIE po polskiej stronie ! – Parking Polana Sosny w Niedzicy godz. 14:50 !

Mile widziane transparenty powitalne dla biegaczy z drużyny Peace Run i plakaty.

Koniecznie obejrzyjcie filmik z poprzednich edycji biegu: https://www.youtube.com/watch?v=D_7NPUaaB1U
Więcej informacji o biegu na stronie: https://www.peacerun.org/pl/

 

Kategoria: