Trzy krainy logo

Dzień otwarty w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Niedzicy

środa, Maj 10, 2017

W dniu 9 maja br. drzwi Zespołu Placówek Oświatowych w Niedzicy były otwarte dla gimnazjalistów, którzy w przyszłym roku szkolnym rozpoczną naukę w wybranej przez siebie szkole ponadgimnazjalnej. Była to realizacja zapowiedzianego przez nas Dnia Otwartego, na który zostali zaproszeni uczniowie klas trzecich Gimnazjum we Frydmanie i Gimnazjum w Łaszach Niżnych.

            Na wstępie, o godz. 10.00, uczniowie, którzy tego dnia wraz z opiekunami postanowili nas odwiedzić, zostali oficjalnie powitani przez Dyrekcję, po czym zapoznano ich z planem pobytu w ZPO w Niedzicy.

Oferta na przyszły rok szkolny to przede wszystkim SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA. Zgodnie z zapowiedzią, zaprezentowano zawody, w których można się kształcić w naszej szkole: kucharz, piekarz, monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, elektryk, fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, murarz – tynkarz, rolnik i inne. Klasy są wielozawodowe, ale największy nacisk kładziemy na rozwój zawodów: kucharz i piekarz, w związku z atrakcyjną ofertą na rynku pracy. W przypadku zawodu kucharz praktyki odbywają się na terenie szkoły, natomiast w przypadku zawodu piekarz – kierunek, który zostanie otwarty w przyszłym roku szkolnym – praktyki odbywać się będą w piekarni w Łapszach Niżnych. Jeśli chodzi o pozostałe zawody uczniowie zdobywają praktyki u wybranych przez siebie i swoich rodziców pracodawców. Oprócz zajęć lekcyjnych i praktycznych uczniowie ZSZ wyjeżdżają na miesięczne kursy do ośrodków szkoleniowych.

W dalszej części programu uczniowie zostali oprowadzeni po naszej szkole. Goście obejrzeli filmik promujący szkołę, pracownię komputerową, bibliotekę i halę sportową, gdzie odbywają się zajęcia z wychowania fizycznego. Przedstawiono też system bezpieczeństwa „Karta szkolna”, wprowadzony w ramach realizowanego projektu, który ma celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa. Uczniowie ZSZ, pod kierunkiem nauczycieli zawodu, zaprezentowali stoły okolicznościowe i przygotowali poczęstunek.

Na koniec nastąpił czas na rozmowy indywidualne z nauczycielami i uczniami ZSZ, po czym oficjalnie pożegnano przybyłych Gości.

 

Szkolna Komisja Kwalifikacyjno – Rekrutacyjna

ZPO w Niedzicy

Kategoria: 
Back to Top