Trzy krainy logo

Dzień Matematyki w Szkole Podstawowej w Łapszach Wyżnych

piątek, Kwiecień 21, 2017

30 marca w Szkole Podstawowej im. Błogosławionego Jana Pawła II w Łapszach Wyżnych został zorganizowany Dzień Matematyki. Uczniowie brali udział w turnieju pt: "Pieniądze to nie wszystko". Była to wspaniała okazja do zaakcentowania ogromnej roli tej dziedziny nauki w życiu człowieka.  Rozwiązywanie zadań mało sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagały wiedzy matematycznej - wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.
Uczniowie klas IV-VI do tego dnia przygotowywali się już wcześniej realizując  projekt pt: "Po co uczymy się matematyki?"

Mali inżynierzy z Łapsz Wyżnych.

Podczas Dnia Matematyki Mali Inżynierzy mieli możliwość zaprezentowania swoich prac projektowych. I tak potwierdziło się powiedzenie, że podczas działania ograniczyć nas może jedynie wyobraźnia. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć maszynę z ogólnodostępnych materiałów. Dzięki pomysłowości i dużym nakładom pracy powstała elektrownia wiatrowa, świecąca się choinka, hydrauliczne ramię robota czy też zabawna, kręcąca się spirala. Wszystkim uczestnikom projektu dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy pomysłowości!

Film z prezentacji projektów można oglądnąć klikając w link:

https://youtu.be/FMyjowrm_xo

 

Kategoria: 
Back to Top