Trzy krainy logo

„Ania z Zielonego Wzgórza” w wykonaniu Klubu Młodych Talentów ZPO w Niedzicy

środa, Kwiecień 19, 2017

„Ania z Zielonego Wzgórza” to powieść, która uczy, bawi i wzrusza. W tym roku szkolnym uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej ZPO w Niedzicy poznali losy rudowłosej dziewczynki, której największym pragnieniem było posiadanie prawdziwego domu. Interesująca i pełna niezwykłych przygód historia Ani Shirley została przedstawiona przez Klub Młodych Talentów w dniu 3 kwietnia 2017 roku.

            W spektaklu przypomniano najbardziej znane epizody powieści: przyjazd Ani na Zielone Wzgórza, utarczki słowne z panią Linde, poczęstunek „sokiem malinowym”, farbowanie włosów, perypetie z Gilbertem. Dobór scen motywowany był opinią członków KMT. Spektakl był pouczający, ale i humorystyczny, dlatego zachwycił i rozbawił widzów, skłaniając ich do refleksji. Uczniowie poznali Anię jako dziewczynkę bardzo wrażliwą, impulsywną, o niezwykle bogatej wyobraźni. W nastrój opowieści wprowadziła symboliczna scenografia, kostiumy oraz muzyka. Przedstawienie dostarczyło młodym widzom pozytywnych emocji, a starszym przypomniało uroki z dzieciństwa.

Role odegrali:

Ania Shirley – Julia Strączek

Maryla Cuthbert – Aleksandra Łukuś

Mateusz Cuthbert – Rafał Rusnaczyk

Pani Małgorzata Linde – Kinga Pczelar

Diana Barry – Ewelina Bogaczyk

Gilbert Blythe – Piotr Wida

Nauczycielka – Patrycja Mikos

Za oprawę muzyczną byli odpowiedzialni:

Mateusz Pierwoła, Mateusz Kapołka, Wacław Bogaczyk

            W drugiej części programu miało miejsce ogłoszenie wyników Szkolnego Konkursu Wiedzy o Książce „Ania z Zielonego Wzgórza”, który odbył się 28 marca br., zorganizowany przez Bibliotekę i Klub Czytelniczy. Za cel obrano sobie: propagowanie czytelnictwa, integrację między uczniami i doskonalenie umiejętności pracy w zespole. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV – VI SP, którzy rywalizowali ze sobą w kilkuosobowych zespołach. Konkurs miał formę quizu, poprowadziły go uczennice klasy V: Kinga Pczelar, Aleksandra Łukuś i Julia Kaczmarczyk.

WYNIKI KONKURSU

I Miejsce: Hiacynta Janos, Ewelina Bogaczyk, Wiktoria Reśczak – klasa V SP

II Miejsce: Aleksandra Kucharska, Karina Janosz, Magdalena Kapołka – klasa VI SP

III Miejsce: Robert Milaniak, Joanna Koterba – klasa IV SP

           

ZPO Niedzica

GALERIA ZDJĘĆ

Kategoria: 
Back to Top