74 Rocznica Męczeńskiej Śmierci Patrona Szkoły w Łapszach Niżnych

wtorek, Wrzesień 25, 2018

Kilka dni temu uczniowie i nauczyciele łapszańskiej szkoły wraz ze swymi kolegami i koleżankami z okolicznych szkół uczcili pamięć bł. ks. J. Stanka wędrując szklakami rajdu, a 23 września Łapszanie wspominali siedemdziesiątą czwartą rocznicę męczeńskiej śmierci swego rodaka. Na mszy świętej w łapszańskiej kaplicy za wstawiennictwem błogosławionego modlili się uczniowie, nauczyciele i rodzice oraz wszyscy przybyli na mszę parafianie. Po mszy świętej złożono kwiaty pod pamiątkową tablicą ku czci bł. ks. Józefa kościoła, gdzie widnieją słowa:

"W czasie Powstania Warszawskiego pełnił posługę kapelana Armii Krajowej wspierając duchowo walczących, ratując rannych powstańców, dał świadectwo miłości Boga i ludzi."

By dawać świadectwo miłości Boga i ludzi, szczególnie dziś - o to możemy i powinniśmy dziś prosić bł. ks. Józefa Stanka, bo jak powiedział św. W. Pallotii, założyciel wspólnoty Pallotynów, których sutannę nosił patron naszej szkoły:

"Bóg może uczynić więcej niż to, o co możemy Go prosić lub co możemy sobie wyobrazić. Chce jednak abyśmy czynili to, co na tym  świecie jest w naszej mocy."

B. Kowalczyk