Zasiłki i pomoc finansowa

 • Uzyskaj becikowe

  Urodziło Ci się dziecko? Pamiętaj, że możesz dostać pomoc finansową od państwa - becikowe.


  Skorzystajcie z urlopów rodzicielskich

 • Urodziło Wam się dziecko? Chcecie wziąć urlop, żeby się nim opiekować? Dowiedzcie się, jak skorzystać z urlopów rodzicielskich.


  Uzyskaj Kartę Dużej Rodziny

 • Masz troje dzieci lub więcej? Dzięki Karcie Dużej Rodziny dostaniecie zniżki na różne towary i usługi - na przykład przejazdy kolejowe, kulturę i sport. Dowiedz się, jak ją dostać.


  Rodzina - portal informacyjny

 • Chcesz sprawdzić, ile urlopu rodzicielskiego Ci przysługuje? Szukasz dofinansowania na pierwsze mieszkanie? Skorzystaj z portalu rodzina.gov.pl. Tu, w jednym miejscu, znajdziesz informacje przydatne wszystkim członkom rodziny - od najmłodszego do najstarszego.


  Skorzystaj z programu „Mieszkanie dla młodych”

 • Chcesz kupić mieszkanie lub dom? Pamiętaj, że możesz dostać dofinansowanie z budżetu państwa (tak zwane dofinansowanie wkładu własnego). Skorzystaj z programu „Mieszkanie dla młodych” (MdM). Program MdM to program dla młodych osób, które chcą kupić mieszkanie na rynku pierwotnym lub wtórnym i w tym celu biorą kredyt hipoteczny. Jeśli korzystasz już z programu MdM, możesz dodatkowo ubiegać się o częściową spłatę kredytu. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje o programie MdM.


  Uzyskaj zasiłek opiekuńczy nad chorym dzieckiem

 • Nie możesz iść do pracy, bo opiekujesz się chorym dzieckiem? Pamiętaj, że przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy. Dowiedz się, kto i w jaki sposób może otrzymać taki zasiłek.


  Uzyskaj zasiłek opiekuńczy nad zdrowym dzieckiem w wieku do 8 lat

 • Musisz opiekować się zdrowym dzieckiem, które ma mniej niż 8 lat? Pamiętaj, że przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy. Dowiedz się, kto i w jaki sposób może dostać taki zasiłek.


  Uzyskaj świadczenie rehabilitacyjne z tytułu ubezpieczenia chorobowego

 • Kończy się Twój zasiłek chorobowy, a Ty dalej nie możesz pracować? Wiesz jednak, że leczenie lub rehabilitacja pozwoliłyby Ci wrócić do pracy? Pamiętaj, że możesz dostać świadczenie rehabilitacyjne z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Takie świadczenie możesz dostawać nawet przez 12 miesięcy (360 dni). Dowiedz się, kto i w jakiej sytuacji może je otrzymać.


  Uzyskaj świadczenie rehabilitacyjne z tytułu ubezpieczenia wypadkowego

 • Dostajesz zasiłek chorobowy z powodu wypadku przy pracy albo choroby zawodowej? Jeśli Twój zasiłek się kończy, a Ty nadal nie możesz wrócić do pracy, pamiętaj, że przysługuje Ci świadczenie rehabilitacyjne z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Możesz je dostać, jeśli dalsze leczenie lub rehabilitacja umożliwią Twój powrót do pracy. Takie świadczenie możesz dostawać nawet przez 12 miesięcy. Dowiedz się, kto i w jakiej sytuacji może je otrzymać.


  Uzyskaj zasiłek pogrzebowy

 • Organizacja pogrzebu wiąże się z wieloma wydatkami. Dlatego pamiętaj, że możesz dostać zasiłek pogrzebowy z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Sprawdź, kto może dostać taki zasiłek i dowiedz się, jak go uzyskać.


  Zgłoś się do urzędu pracy

 • Szukasz pracy? Możesz skorzystać z pomocy w jej szukaniu. Zgłoś się do powiatowego urzędu pracy.