Zakończenie Cyklu Spotkań Uczniów z Niedzicy w Pienińskim Domu Dziennego Pobytu

piątek, Maj 25, 2018

W dniu 24 maja br. zakończono cykl spotkań uczniów z Niedzicy z Seniorami Pienińskiego Domu Dziennego Pobytu. Było to już trzecie i ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie, które miało na celu: budowanie relacji między wolontariuszami a Seniorami, uwrażliwienie i otwartość na potrzeby starszych osób, pielęgnowanie pamięci o przeszłości, kształtowanie umiejętności prowadzenia wywiadu. Uczennice klasy VI SP – Kinga Pczelar, Hiacynta Janos, Wiktoria Reśczak, Anna Chojnowska – przeprowadziły wywiad na temat: „Szkoła w opowieści starszych mieszkańców Frydmana i Łapszanki”. Na koniec spotkania obejrzano kolejne kroniki szkolne, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Pragniemy podziękować Seniorom przebywającym w Pienińskim Domu Dziennego Pobytu za zaproszenie, na które bardzo chętnie odpowiedzieliśmy. Spotkania odbyły się w niezwykle miłej atmosferze i przyniosły wielką radość oraz nowe doświadczenia.

Dziękujemy też Pani Monice Nowak i wszystkim Pracownikom za współpracę, która będzie kontynuowana w przyszłym roku szkolnym.

Dorota Magiera