Wieczornica DUMNI Z NIEPODLEGŁEJ

czwartek, Listopad 15, 2018

Stulecie odzyskania niepodległości to niewątpliwie wydarzenie, którego nie sposób nie przeżyć wyjątkowo. W celu uczczenia tej ważnej rocznicy w całej naszej Ojczyźnie organizowano rozmaite imprezy. W ramach obchodów nasza szkoła zorganizowała wieczornicę pod hasłem Dumni z Niepodległej. W dniu 5 listopada punktualnie o godz. 18 wszyscy uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście zgromadzili się w remizie, gdzie miała miejsce uroczystość. Było patriotycznie, podniośle i pięknie zarazem. Wśród gości nie mogło zabraknąć Wójta Gminy Łapsze Niżne pana Jakuba Jamroza, Sekretarza Gminy pani Joanny Słowik oraz sołtysa wsi pana Marka Pawlicy. Swoją obecnością zaszczyciła nas także pani wizytator Dorota Słońska-Halczak.

Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem pocztu sztandarowego Szkoły Podstawowej im. Św. Elżbiety Węgierskiej w Trybszu oraz pocztu sztandarowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Trybszu, po czym został odśpiewany nasz hymn narodowy. Pięknym wprowadzeniem do imprezy była modlitwa za Ojczyznę „Boże, Rządco i Panie narodów”, autorstwa ks. Piotra Skargi, którą poprowadził proboszcz O. Rajmund Dziadkiewicz. Montaż słowno-muzyczny z udziałem nie tylko uczniów, ale także innych mieszkańców Trybsza dostarczył wielu pozytywnych doznań artystycznych oraz duchowych. Wzruszające wiersze o naszej Ojczyźnie były przeplatane śpiewem znanych pieśni patriotycznych. Część artystyczną dopełniło uroczyste odśpiewanie „Roty”.

Przy tej okazji zostały również ogłoszone wyniki konkursu plastycznego zorganizowanego w szkole w dwóch kategoriach: klasy 0-III oraz IV-VIII. Ponadto rozstrzygnięto konkurs z wiedzy o Polsce w kl. II i III.

W ramach wieczornicy wszyscy zebrani mogli także zapoznać się z wystawą zdjęć „Ocalić od zapomnienia”, będących pamiątkami z Trybsza z okresu 100 lat niepodległości.
Po zakończonej uroczystości był czas na słodką chwilę z ciastkami w kolorze biało-czerwonym.