Trzy krainy logo

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia we Frydmanie

poniedziałek, Październik 8, 2018

28 września obchodziliśmy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Frydmanie VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. ŚDTM to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. Tego dnia szkoły z różnych stron świata uczestniczą w wydarzeniu, którego celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki.

        W naszej szkole uczniowie z klas IV –VIII i III G wzięli udział w konkursie na najlepszy plakat promujący tabliczkę mnożenia. Plakaty zostały wywieszone na gazetce na korytarzu.  Po burzliwej dyskusji komisja zdecydowała, że najlepszy plakat wykonała klasa V a, drugie miejsce zajęła klasa VIII, a trzecie klasa V b. Klasy otrzymały dyplomy i słodki upominek. W tym dniu został również przeprowadzony konkurs w klasach z tabliczki mnożenia. Najlepsi uczniowie z poszczególnych klas otrzymali plakietki „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Po zsumowaniu punktów wszystkich uczniów okazało się, że najlepiej tabliczkę mnożenia opanowała klasa VIII. Drugie miejsce zajęła klasa VII, a trzecie klasa VI. Klasa VIII otrzymała w nagrodę puchar Mistrzów Tabliczki Mnożenia, pozostałe klasy słodki upominek.

          Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach naszej szkoły wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Poprzez wspólną zabawę łączymy się z ludźmi na całym świecie. Pamiętajmy, że matematyka towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

Gratulujemy Mistrzom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy . 

Barbara Celuszak