Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka klas 0 „a” i „b”

poniedziałek, luty 4, 2019

Ostatnie kilka tygodni upłynęło uczniom klas 0 „a” i „b” na przygotowaniach do występu. Dzieci uczyły się wierszyków, piosenek oraz tańców ludowych.

W piątek 11 stycznia babcie i dziadkowie przedszkolaków tłumnie zgromadzili się w Gościńcu „H.A.T.A”. Przybyłych gości powitały Panie wychowawczynie – kilka słów powitania zabrzmiało zarówno w języku literackim jak i w gwarze spiskiej.

Pierwsi zaprezentowali się najmłodsi uczniowie, zaraz po nich wystąpiły pięciolatki. Zwieńczeniem występów było wspólne zaśpiewanie „sto lat”. Coś dla ciała coś dla ducha – po części artystycznej przyszedł czas na pyszny poczęstunek przygotowany przez troskliwe mamy naszych przedszkolaków.

Kolejnym punktem programu była wspólna zabawa dzieci z dziadkami w rytmach takich hitów jak „Krasnoludek”, „Kaczuszki” czy „Boogie – woogie”.

Na koniec dzieci wraz z babciami i dziadkami zaśpiewali wspólnie kolędę „Przybieżeli do Betlejem Pasterze”.

Dziadkowie byli zadowoleni i szczęśliwi z obchodów swojego święta, o czym świadczyły ich pełne radości i miłości spojrzenia w stronę wnuków oraz podziękowania złożone na ręce Pań wychowawczyń.

 

Opracowanie tekstu: Joanna Kubicka, Halina Milaniak