Święto Szkoły

piątek, Listopad 30, 2018

W niedzielę 18 listopada wzięliśmy udział we mszy świętej odpustowej, która była odprawiana m.in. w intencji naszej szkoły: uczniów, nauczycieli i pracowników. W tym dniu Kościół obchodzi wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej – naszej Patronki. Z tej okazji nasze dzieci i młodzież szkolna przygotowała elementy oprawy mszy – śpiew, czytania. Jak co roku towarzyszyła nam kapela spiska, a dla podkreślenia wagi tej uroczystości uczniowie założyli regionalny strój spiski.

19 listopada w Szkole Podstawowej im. Świętej Elżbiety Węgierskiej pojawiło się wielu wspaniałych gości, a wśród nich św. Józef, dwie św. Faustyny, św. Laura, bł. Karolina, kilka św. Elżbiet i inni święci. Oczywiście byli to nasi uczniowie, którzy pięknie odpowiedzieli na zaproszenie włączenia się w korowód świętych, który stał się już tradycją w szkole. W tym dniu nie mogło zabraknąć prezentowania się uczniów w strojach osób kanonizowanych lub beatyfikowanych. Te występy były przeplatane radosnymi piosenkami religijnymi z pokazywaniem. Uczniowie zmagali się też z quizem o św. Elżbiecie, a także innymi zadaniami dotyczącymi naszej Patronki. 

W czasie Święta Szkoły odbyły się znakomite warsztaty prowadzone przez osoby niewidome. Dzięki nim mogliśmy sobie uświadomić, jak wiele mamy, a może nie zawsze to doceniamy. Nasi goście pokazali nam, że można cieszyć się życiem i rozwijać swoje talenty mimo niepełnosprawności, ona nikogo nie skazuje na niepowodzenie.

Back to Top