Trzy krainy logo

„Pygmalion”

środa, Październik 10, 2018

We czwartek 4 października 16 uczniów  z klasy VIII i III gimnazjum Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Frydmanie wybrało się do krakowskiego teatru Variete na niecodzienną lekcję języka angielskiego. Niecodzienną, bo w formie spektaklu anglojęzycznego „ Pygmalion” w wykonaniu aktorów TNT Theatre Britain na podstawie książki irlandzkiego pisarza  Georga Bernarda Shawa

Tytuł sztuki , która stała się  również inspiracją dla filmu, został zaczerpnięty z mitologii greckiej. Pigmalion był legendarnym królem Cypru, który zakochał się w wyrzeźbionym przez siebie posągu kobiety. Współczesny bohater, Henry Higgins, jest zarozumiałym profesorem fonetyki, który zakłada się z przyjacielem o to, że w pół roku uczyni z przypadkowo poznanej prostej kwiaciarki Elizy prawdziwą damę.

Nasi uczniowie  z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwali się w każde słowo wypowiadane przez „native speakerów” i cieszyli się z każdego zrozumianego zdania, zwrotu czy słówka, a to czego nie udało się im zrozumieć, zapewne będzie motywacją do dalszej nauki.  Ta nieco odmienna lekcja języka angielskiego utwierdziła frydmańska młodzież  w przekonaniu, że znajomość języka jest dziś koniecznością i bramą do wiedzy.