Podatki

 • Skorzystaj z ulgi podatkowej na dzieci

  Jeśli masz dziecko - przysługuje Ci ulga podatkowa. Dzięki niej Twój podatek będzie niższy. Dowiedz się, kto i kiedy może uzyskać ulgę na dziecko.


  Zwrot części wydatków na materiały budowlane

 • Osoby, które w ostatnich latach kupiły materiały budowlane na cele mieszkaniowe, mogą dostać zwrot części wydatków. Zwrot ten potocznie określa się zwrotem VAT, ponieważ jego wysokość jest obliczana na podstawie kwoty VAT. Sprawdź co zrobić, żeby dostać zwrot.


  Uzyskaj zaświadczenie o wysokości zaległości podatkowych małżonka

 • Jesteście małżeństwem i staracie się o pożyczkę lub kredyt? Bank może zażądać od Was zaświadczeń, że nie zalegacie z podatkami. Jeśli macie wspólność majątkową - możecie uzyskać takie zaświadczenie dla małżonka. Dowiedzcie się, jak je uzyskać.


  Uzyskaj podatkową interpretację indywidualną

 • Prowadzisz firmę? A może zawodowo zajmujesz się rozliczaniem podatków? Nie wiesz, czy na pewno stosujesz właściwie przepisy prawa podatkowego? Nieważne, czy jesteś przedsiębiorcą, czy nie. Możesz poprosić Krajową Informację Podatkową o pomoc i dostać interpretację podatkową. Interpretacja może dotyczyć zarówno tych zdarzeń, które już się wydarzyły (stanów faktycznych), jak i zdarzeń, które dopiero planujesz (zdarzeń przyszłych). Dowiedz się, jak uzyskać podatkową interpretację indywidualną.


  Uzyskaj podatkową interpretację ogólną

 • Masz dwie sprzeczne ze sobą decyzje lub interpretacje indywidualne od różnych organów podatkowych? Nie wiesz, do której z nich masz się stosować? Dowiedz się, jak uzyskać od ministra finansów podatkową interpretację ogólną, która rozwieje Twoje wątpliwości.


  Portal Podatkowy

 • Szukasz informacji na temat podatków? Chcesz złożyć zeznanie podatkowe przez internet? Wejdź na Portal Podatkowy Ministerstwa Finansów.