Trzy krainy logo

Perkusyjna asertywność w Niedzickiej Szkole

środa, Październik 11, 2017

Perkusyjna asertywność w Niedzickiej Szkole

Do Zespołu Placówek Oświatowych w Niedzicy, dzięki Urzędowi Gminy, który sfinansował całe przedsięwzięcie, przyjechał znany wirtuoz perkusji Wiesław „Blacha” Błażkiewicz. Jest to osoba, która walczy o młodych, by ustrzec ich przed  nałogami i by nauczyć ich asertywności, mówienia NIE używkom i wszelkim substancjom, które mogą mieć negatywny wpływ na  przyszłość.

Perkusista opowiadał o swoim życiu, które w początkowej fazie kariery nie było wolne od używek: alkoholu i narkotyków. Pokazał, jak sięgnął dna i jak pomoc przyszła w odpowiednim czasie. Dzisiaj jest wolny i przestrzega innych przed słabościami i wolą poddania się.  Podawał wiele przykładów ludzi, którzy byli skazani na sukces… ale chwila słabości, chęć spróbowania czegoś nowego doprowadziła do mety- końca kariery, życiowych sukcesów i szczęścia, które miało być wynagrodzeniem za rozwijanie talentu.

Cały program był przeplatany muzyką – uczniowie mieli okazję uczestniczyć w szaleństwie muzycznym bogatego duchem starego rockendrollowca, ubogacając repertuar grą na perkusji, tańcem, śpiewem czy nawet stając się szkolną orkiestrą. Wszystko to działo się po to, by dać przykład młodym ludziom, jak można cieszyć się życiem i rozwijać z pają swoje talenty bez papierosów, alkoholu, dopalaczy czy innych substancji szkodliwych.

Sądząc po żywiołowej reakcji naszych uczniów i rozmowach po spektaklu wiele słów zostało dobrze zapamiętanych, a forma przekazu była dla nich świetnym widowiskiem.

 

                                                                                                             Edyta Magiera

Back to Top