Koło Gospodyń Wiejskich w Łapszance w okresie od marca do maja 2024 r. realizowało projekt pn. „PARADNIE I SMACZNIE NA SPISZU”

Koło Gospodyń Wiejskich w Łapszance w okresie od marca  do maja 2024  r. realizowało projekt  pn. „PARADNIE I SMACZNIE NA SPISZU”  w ramach  Poddziałania  19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego  Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020,  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Na realizację projektu stowarzyszenie pozyskało kwotę 70 000, 00 zł dotacji w ramach konkursu ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania Spisz-Podhale.

13 marca 2024 r. Przewodnicząca Koła Pani Bożena Trzop  oraz Zastępca Pani Krystyna Cipta  - w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie podpisały  umowę dotacyjną, w ramach której zakupiono 17  kompletów strojów spiskich, na które składały się lajbiki spiskie, spódnice, kabotki, sukienki stylizowane, a także obrusy z tybetu, krzesła, wyposażenie do degustacji i ekspozycji potraw jak talerze, łyżki, łyżeczki, widelce, noże, naczynia żaroodporne, patery, szklanki, patelnie, kieliszki i garnki.

Gmina Łapsze Niżne udzieliła stowarzyszeniu pożyczki na realizację zadania w kwocie 46 900 zł, pozostałe środki zostały przyznane jako tzw. finansowanie wyprzedzające w ramach dotacji.

Na ręce Pana Wójta Jakuba Jamroza, Skarbnika Gminy Pana Jacka Jachymiaka oraz Sekretarz Gminy Joanny Słowik składamy podziękowanie za przyznane wsparcie finansowe w postaci pożyczki oraz pomoc pracowników urzędu gminy.

Na ręce Pani Prezes Janiny Schlegel – podziękowania dla pracowników biura Lokalnej Grupy Działania Spisz – Podhale.

Podziękowania dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego za przyznanie dotacji.

Podziękowania za terminowość realizacji zamówienia  dla firm, z którymi koło współpracowało w ramach projektu oraz za zaangażowanie  wszystkich członkiń koła  i innych osób wspierających  jego działalność.

 

Data: 
czwartek, Maj 30, 2024