Trzy krainy logo

Obchody Święta Niepodległości we Frydmanie

piątek, Listopad 30, 2018

Nasza miejscowość na miarę swoich możliwości włączyła się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Już we czwartek w szkole miał miejsce program muzyczny nawiązujący do różnych wydarzeń z historii Polski. Zaprezentowano m.in. piosenki Krzysztofa Klenczona, Ewy Demarczyk, Jacka Kaczmarskiego.

W piątek 9 listopada uroczystości rocznicowe rozpoczęły się o 17.30 w kościele św. Stanisława. Połączone siły nauczycieli, mieszkańców i uczniów zaprezentowały  program multimedialny, w którym współgrały poetyckie strofy z muzyką i obrazem.  W trakcie widowiska wśród widzów można było dostrzec ocierających łzę. Wyjątkowość rocznicy podkreślił ks. proboszcz, który sprawowanej Eucharystii nadał bardzo uroczysty charakter.

W sobotę w wyremontowanej sali teatralnej naszej szkoły artyści przybyli z Krakowa zaprezentowali dwuczęściowy koncert. W pierwszej części pt. „Pieśń o fladze” Dorota Helbin, Wojciech Habela z akompaniamentem Mateusza Dudka zaprezentowali utwory wpisujące się w obchody Święta Niepodległości. Po półgodzinnym antrakcie, w czasie którego można było zjeść regionalne danie lub pyszne ciastko, zabrzmiały m.in. piosenki Edith Piaf z  programu „Pod dachami Paryża”. Widzowie długo oklaskiwali artystów.

Rocznicowy program muzyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły został powtórzony dla wszystkich rodziców w czwartek 22 listopada.